özel güvenlik iş ilanları

40 yaş üstü ölsün mü?

35 yaş üstü insanların sitemi günden güne büyümeye devam ediyor. Birçok kamu kurum ve kuruluşu üzerinden yayınlanan ilanların hiçbirine başvuru yapamıyor. Bu sebep Yüzbinlerce mağduriyet yaşayan insan ortaya çıkarmaktadır.

Yaşanan bu durum eşitlik ilkesine aykırılığı tartışılırken, binlerce insan kamu kurum ve kuruluşuna giriş haklarından mağdur edilmektedir. Sağlık bakanlıgı personel alım için bu gece 00:00 ‘dan itibari yayına alınacak olan ilanların 35 veya 40 yaş altı personel alım yayına alınacağı iddia edilirken, Nevşehir ili için yayınlanan ilanda 40 yaş altı için ilan yayınlandı.

40 yaş şartı ne yapacak?

Kamu kurum ve kuruluşlarındaki yayınlanan ilana başvuru yapamayan vatandaşlar, özel sektörde de maalesef yaş şatına takılmakta. Bu durumdan dolayı yaşam sıkıntısı çeken binlerce insan olduğu bilinmektedir. 41 yaşında bir vatandaş ile yaptığımız röportajda;

Maalesef ben 41 yaşındayım ve kamu kurum ve kuruluşlarında çalışma hayatım tamamen bitti, en fazla 6 ile 9 aylık işlerde çalışabiliyorum. Bu insan haklarına aykırıdır ve bunun hakkında dava açmayı planlamaktayım. 40 yaş üstü vatandaşların eşitlik ilkesini ihlal etmektedir. Tüm giderlerimizin aynı olduğu bir ülkede personel alımı yapılırken nasıl olurda kriter konulabilmektedir. Devlet bünyesine personel alırken, kriter koymasından dolayı artık özel sektörde de iş bulamaz hale geldik. Yayınlanan özel sektör ilanları incelerseniz hep yaş şartı konmaktadır.

Bizlerin yaşamaya hakkımız adeta elimizden alınmaktadır. Bu duruma birilerinin artık dur demesi gerekmekte. Bu kriterler nedeni ile Devlet veya kamu kurumları adeta 40 yaş üstü ölsün demektedir.

Hani aynı gemideydik ?

Cumhurbaşkanı her konuşmasında aynı gemideyiz demesine rağmen bu kamu kurum ve kuruluşlarına personel alımını kimler hazırlamaktadır?, 15 temmuz ’da veya ülkenin sıkıntı dönemlerinde iban paylaşırken 40 yaş üstü göndermesin veya çıkmasın mı denildi ?

Bu yaş kriterlerinden eminim cumhurbaşkanımızın haberi yok, birilerinin biran önce cumhurbaşkanımızı haberdar etmesi gerekmektedir DEDİ. 40 yaş üstü kişilerin sitemi günden güne büyürken, Haber sitesi olarak Yakın zamanda TWİTER etkilendiği yaparak siyasilerin duymasını sağlamaya çalışacağız

Facebook sayfamız için TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. YAŞ ŞARTİNDAN BIKTIK ARTİK, KAÇ AYDİR BOŞTAYİZ, BEN 45 YAŞİNDAYİM, HİÇ BİR YERE BAŞVURU YAPAMİYORUM, ADİM ATAMİYORUM, NE BU REZALET, BİZ AÇ Mİ KALALİM,ÖLELİM Mİ O ZAMAN, TYP DEN GİRİP 9 AY ÇALİSTİK ÖZEL GÜVENLİK OLARAK, BİTTİ, BİZİM DE SÜREKLİ SABİT BİR İŞ YERİNE GİRİP ÇALİŞMAYA HAKKİMİZ YOK MU, BEN Bİ ANNE Bİ KADİN OLARAK BEN ÇALİŞMAK ZORUNDAYİM, ÇOCUKLARİMA BAKMAK ZORUNDAYİM, İHTİYACLARİNİ KARŞİLAMAK ZORUNDAYİM BEN ÇALİŞMASAM NASİL GEÇİNECEĞİM BU HAYATTA, BEN ÇALİŞMASAM EVİN İHTİYACLARİNİ, ÇOCUKLARİMİN İHTİYACLARİNİ NASİL KARŞİLAYACAĞİM BEN ÇALİŞMASAM PRİMİMİ NASİL DOLDURACAĞİM, BUNU BİLEN VAR Mİ, ANLAYAN VAR Mİ, YAŞ ŞARTİ KALDİRİLSİN ARTİK YETER, NE ZAMANA KADAR SÜRÜNECEĞİZ BİZ BU HAYATTA, BİZİM HİÇ Mİ HAKKİMİZ YOK DUYUN ARTİK SESİMİZİ BİZ TÜRKİYE VATANDAŞİ DEĞİLMİYİZ, NEDEN 40 45 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARA İŞ İMKANİ SUNULMUYOR, BİZ NE YAPALİM, ÖGG KURSUNA YAZİLİRKEN YAŞ ŞARTİ YOK İŞE GELİNCE YAŞ ŞARTİ VAR, EMEKLİLİK İÇİN GENÇ OLUYORUZ, İŞE GELİNCE YAŞLİ OLUYORUZ, BU NE DEMEK, BUNA BİRİSİ CEVAP VERSİN, YETER ARTİK NEREYE KADAR SÜRECEK BU YAŞ ŞARTİ, YAŞ ŞARTİ ADİM ATAMİYORUM İLERİ DOĞRU BU YAŞ ŞARTİNDAN..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu