Avm güvenlik görevlilerini zorlu süreç bekliyor

Avm güvenlik – önümüzdeki hafta Avm ’lerin açılacağı yönünde bilgiler sıkça konuşulmaya başladı. Avm içlerinde oluşturulacak belirli yol güzergahı üzerinden ihtiyaç olan dükkan ve mağazalara ulaşılacak. Sosyal mesafeye uymayanları ise avm güvenlik görevlileri tarafından uyarılarak bilgi verileceği belirtildi.

Avmler için 11 mayıs itibari ile açılması hedeflenmekte. Bu konuda en ayrıntılı şekilde detaylı inceleme ve detaylara dikkat edilmeye çalışılıyor. Sayılı ve sıralı şekilde içeri alınacak olan müşteriler, güvenlik personelleri tarafından ateş ölçer ile kontrol edilecek ve maske, eldivensiz olarak giriş yaptırılmayacak. Sağlık bakanlığı bünyesinde faaliyet yürüten bilim kurulu ’nun ÖGG ‘ler için aldığı tedbir bazındaki öneriler kapsamında güvenlik şirketleri de kendilerine yeni tedbir planları hazırlamakta olduğu bilinmekte.

Avm güvenlik serbest gezinmeye izin vermeyecek

Korona virüs nedeni ile alınan tedbirler sonucunda, avm içerisinde bilinçsiz şekilde gezinme mümkün olmayacak. Avm içerisinde mağazalar ve avm içerisinde yetkililer tarafından belirlenen patika bölgeleri oluşturulacak ve müşteriler bu patikalar üzerinde ilerleyecekler. Mağaza içlerinde ödeme noktalarında bekleyen müşteriler sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde ilerleyişini devam ettirecek. Maske ve eldiven mecburi olurken, müşteriler sınırlı şekilde alınacak.

Avm termal kameralar yerleştirilecek

Avm ’ye gelen müşteriler girişlere yerleştirilecek termal kamara yardımı ile ateşleri ölçülecek, bu kontrol avm güvenlik görevlileri tarafından kontrol edilecek. Ateşi normal olan kişiler için içeri alınabilecek ve maske eldiven takması için bilgilendirilecek. Maske ve eldiven takmayan kişiler avm içerisine alınmayacak. Girişlerde güvenlik xray cihazları sık aralıklar ile dezenfekte edilecek ve özel güvenlik el detektörü sosyal mesafe nedeni ile az kullanılacak.

Avm güvenlik

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
error:

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün