özel güvenlik alımları

Bakanlık güvenlik alımı başvuru başladı 40 kişi

Bakanlık güvenlik alımı başvuruları bugün itibari ile başladı. Geçtiğimiz günlerde belirttiğimiz adalet bakanlığı özel güvenlik alımı ilanı bugün itibari ile başladığı görülmektedir.  Bakanlık güvenlik alımı şartlarında lise, ön lisans ve lisans mezunları arasından bünyesine 40 özel güvenlik görevlisi istihdam edecek. Başvuru detayları özel güvenlik haber (ogg haberler)sitemizin detayında.

Adalet bakanlığı özel güvenlik alımı şartları

Adalet Bakanlığı genel olarak adaylardan 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Buna göre ” Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak” şartları aranacak.

ÖZEL BAŞVURU ŞARTLARI:

  • En az lise veya dengi okul mezunu olmak,
  • Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış özel güvenlik görevlisi kimlik kartına (silahlı ibareli) sahip olmak,
  • Yapılacak sınavın son başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını doldurmuş, merkezi sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 30 yaşını bitirmemiş olmak, (01 Ocak 1990 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.)
  • Erkeklerde 170 cm, kadınlarda 160 cm’den kısa boylu olmamak,
  • Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13’ten fazla, 17’den az olmamak,
  • 2020 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise için KPSSP94, Ön Lisans için KPSSP93 ve Lisans için KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak,
  • 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10 uncu maddesi hükmü gereğince Güvenlik soruşturması olumlu olmak,
Bakanlık güvenlik alımı
Bakanlık güvenlik alımı

BAŞVURU İÇİN İSTENEN BELGELER:

Adaylar başvurularını Elektronik ortamda yapacak olup başvuru için sisteme,

Adayların öğrenim bilgileri ilgili web servisleri aracılığı ile alınacaktır. Öğrenim bilgisi alınamayan veya hatalı görünen adayların ilgili kutucuğu işaretleyip öğrenim belgelerini (PDF ya da JPEG) formatında sisteme yüklemeleri gerekmektedir.

Adayların 2020 KPSS puanları ÖSYM web servisleri aracılığı ile alınacaktır. Adayların askerlik bilgileri e-Devlet üzerinden alınacaktır.

Adayların Güvenlik Soruşturması Formunu, Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartlarını, detaylı özgeçmişlerini, fotoğraflarını (JPG, JPEG formatında) sisteme yüklemesi gerekecektir.

Ek-1 Güvenlik Soruşturması Formunun “UYARI” bölümünde belirtilen hususlara uygun olarak bilgisayar ortamında doldurulması, fotoğraf eklenerek çıktısının alınması ve ilgili bölümün imzalanması suretiyle taratılarak sisteme yüklenmesi gerekmektedir. (EK-1 formu dışında başka formun kullanılmaması gerekmektedir.)

İlan Pdf’si 

Güvenlik soruşturma formu

Başvuru linki 

Bakanlık güvenlik alımı en hızlı bilgiye ulaşmak için sosyal medya hesabımızdan bizi takip edebilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu