özel güvenlik iş ilanları

Bakanlık güvenlik alımı yarın başlıyor

Bakanlık güvenlik alımı yarın itibari ile başlıyor. Türkiye iş kurumu aracılığı ile özel güvenlik görevlisi ve temizlik personel alım detaylarını geçtiğimiz günlerde ogg haberler site okurlarımıza bildirmiştik. Yarın itibari ile başvurular işkur üzerinden başlayacak. Yayınlanan haber bilgi amaç olup başvuru yapacak özel güvendik görevlisi arkadaşlara hatırlatma babındadır.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu personel alımları 2 gün sonra başlıyor. İlana başvurular 29 Eylül-4 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek. Kurum bünyesine temizlik görevlileri ile güvenlik görevlileri alınacak. Başvuruda kpss şartı aranmazken en az ilkokul mezunu şartı aranmaktadır.

Bakanlık güvenlik alımı
Bakanlık güvenlik alımı

BAŞVURU ŞARTLARI

Kamu personeli alım ilanına başvuracak adayların aşağıdaki şartlara uygun olmaları bekleniyor:

657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikleri taşımak,
Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak,
Kamu haklarından mahrum olmamak,
18 yaşını tamamlamış olmak,
Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,
Tam zamanlı vardiyalı çalışmasına engeli olmamak.

ÖZEL ŞARTLAR

Güvenlik Görevlisi meslek kolu için;

35 yaşından gün almamış olmak (29/09/1986 ve sonrası doğumlu olanlar)

En az ortaöğretim öğrenim düzeyine sahip olmak.

Başvurunun son günü (04/10/2021) itibarıyla geçerlilik süresi bulunan silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak.

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu sürekli işçi kadrosuna atanacak Güvenlik Görevlileri 7/24 saat esasına göre vardiyalı çalışacak olup, çalışma saatleri ilgili birimce mevzuat çerçevesinde belirlenecektir.

Temizlik Görevlisi meslek kolu için;

En az ilköğretim öğrenim düzeyine sahip olmak.

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu sürekli işçi kadrosuna alınacak olan temizlik görevlileri; Aynı hizmet binasını müşterek kullanan Yüksek Kurum, Atatürk Araştırma Merkezi ile Atatürk Kültür Merkezinin ihtiyaçlarında çalıştırılmak üzere görevlendirileceklerdir. Bu kapsamda; Kurumun ana hizmet binası ile muhtelif adreslerde bulunan kitap satış bürosu, e-mağaza ve kitap deposu gibi yerlerde çalıştırılacak olup, bu kapsamda temizlik, paketleme (kolileme), taşıma, yükleme ve boşaltma gibi işler yapacaktır.

Türk Tarih Kurumu sürekli işçi kadrosuna alınacak olan temizlik görevlileri; Kurumun ana hizmet binası ile muhtelif adreslerde bulunan kitap satış bürosu, e-mağaza ve kitap deposu gibi yerlerde çalıştırılacak olup, bu kapsamda temizlik, paketleme (kolileme), taşıma, yükleme ve boşaltma gibi işler yapacaktır.

BAŞVURU SÜRECİ

esube.iskur.gov.tr internet adresinden İş Arayan linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapılacak. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilecek. Kamu işçisi alım ilanına son başvuru günü ise 4 Ekim. Başvuruları kaçırmayın!

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error:

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün