işkur iş ilanları

Bekçi alımı 16 il için işkur yayınladı

Bekçi alımı hakkında Türkiye iş kurumu (işkur) ilan yayınladı. Yayınlanan ilana göre 16 ilde personel alımı yapılacak. Yayınlanan ilana göre en az ilkokul ve ortaokul mezunları arasından yapılacak olan bekçi alımı için belirli kriterler aranmaktadır. Türkiye iş kurumu üzerinden yayınlanan bekçi alımı için işkur sitesinden online olarak başvuru yapabileceği gibi Alo 170 üzerinden de başvurularını gerçekleştirebilmektedir.

Bekçi alımıBekçi alımı

Bekçilik başvurusu şartları

Bekçilik başvuru yapacak adaylardan belli şartlar aranmaktadır. Türkiye iş kurumu üzerinden yayına alınan ilan şartları ise

 • TC. Vatandaşı olmak,
 • İlköğretim, Lise, önlisans ve lisans mezunu olmak yurt dışı okullardan mezun olanların denklik belgesine sahip olmaları, (Mezuniyet derecesi, ilanlara göre değişebilir)
 • 18 yaşını tamamlamış olmak,
 • Adayların sağlık yönetmeliği şartlarını taşımaları, silah taşımaya engel bir durumun olmaması, herhangi bir yüz kızartıcı suçtan ceza almamış olmaları.

bekçi alımları yapan iller

bekçi alımları yapan 16 il geneli olarak sınırlı olduğu görülmekte alım yapan iller ise

 1. İstanbul
 2. Aydın
 3. İzmir
 4. Kocaeli
 5. Denizli
 6. Bursa
 7. Konya
 8. Gaziantep
 9. Tekirdağ
 10. Hatay
 11. Antalya
 12. Balıkesir
 13. Muğla
 14. Eskişehir
 15. Manisa
 16. Uşak

Alım yapan illeri incelemek ve başvuru yapmak için linki tıklayarak başvuru yapabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYIN

İlgili Makaleler

FAQ

Bekçi alımı içişleri bakanlıgı tarafından ilana çıkmaktadır. Personel eksikliği olması sonucu ilanlara zaman zaman yer verilmektedir.

bekçi alımı, içişleri bakanlığı tarafından ilana çıkmaktadır. genel olarak başvurular Türkiye iş kurumu üzerinden aktif edilmektedir.

bekçi alımı, personel ihtiyac olması durumunda içişleri bakanlıgı tarafından yayına girmektedir. Türkiye iş kurumu üzerinden başvurular aktif olmaktadır.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün