özel güvenlik sendikaları

Belediye güvenlik görevlileri genel iş koluna geçti

Belediye güvenlik görevlileri
Belediye güvenlik görevlileri

Belediye güvenlik görevlileri iş kolları değişmeye başladığını geçtiğimiz ogg haberler ‘inde sizlere duyurmuştuk. Bu kapsamda Bornova belediyesi bünyesinde 134 özel güvenlik görevlisi ve 22 zabıta personeli sendikal haklarına kavuşmanın sevincini yaşıyor. İzmir Bornova belediye başkanı syn DR. Mustafa İduğ, ‘’ bizler çalışan işçilerimiz arasında bir yapmasak da, SGK işkolu kodu farklılığı nedeniyle 156 güvenlik çalışanımız sendikal örgütlenmeye katılamıyordu.

Belediye şirketinde çalışan bu arkadaşlarımızın SGK işkolu kodlarını değiştirerek adaleti sağlamış ve örgütlenme özgürlüğünün önündeki bir engeli kaldırmış olduk. Geçmişte toplu sözleşme kapsamı dışında kaldıkları için ücret düzenlemeleri Belediye Meclisi tarafından yapılmak durumunda kalan güvenlik görevlilerimiz, artık tüm sendikal haklardan eksiksiz faydalanabilecek, hayırlı olsun” dedi.

Bu karar ile Bornova Belediyesi Personel Anonim Şirketi (BORBEL AŞ) bünyesinde Savunma ve Güvenlik iş kollunda bulunan 156 çalışan “Genel işler” koluna alınarak sendikaya üye olma ve toplu sözleşme haklarından faydalanma imkanına kavuştu. Göreve geldiği günden bugüne çalışan dostu uygulamalar yapmaya özen gösteren Başkan İduğ, sendikayla toplu sözleşmenin ardından “Savunma ve Güvenlik” iş koduyla çalışan personele de Bornova Belediye Meclisine sunduğu Başkanlık önergesi ile aynı hakların ve zam oranının verilmesini de sağlamıştı.

Belediye güvenlik görevlileri ile alakalı özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu