Sürekli İşçi Alımı

Cumhurbaşkanı 305 bin istihdam açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 305 bin personel alımı açıklaması. Hükümet olarak 10 bin 505 adet yatırım belgesi düzenlendiklerini açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan yeni istihdamların olacağını belirtti. Geçtiğimiz gün kabine toplantısı sonrasında 305 bin personel alınacağına dair işsiz vatandaşlara müjde verdi. Ülkemizin son günlerde korona virüs salgını nedeni ile maddi olarak zor süreçlerden geçerken Recep Tayyip Erdoğan ve hükümeti yeni teşvikler ve istihdam kapıları arayışına girdi. En son yapılan kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi.

İstihdam paketi açıklaması

Uyguladığımız ekonomi politikaların olumlu etkileri üçüncü çeyrekten itibaren makroekonomik verilerimize yansımaya başladı. Mevcut yılı yüzde 1’in üzerinde bir büyüme ile kapatacağımıza işaret ediyor. Ekonominin üretim, tüketim ve yatırım harcamaları ve ihracat tarafı oldukça güçlü seyrediyor.

 

305 BİN YENİ İSTİHDAM

İstihdamda en yüksek seviyeye ulaştık. Amacımız yatırımların çoğalması ve rekabet gücünün artmasıdır. Müteşebbislerin salgına rağmen yatırımlarını arttırdıklarını görüyoruz. Toplam 10 bin 505 adet yatırım teşvik belgesi düzenledik. 238 milyar liralık sabit yatırıma destek vereceğiz. 305 binin üzerinde ilave istihdamı kazandırmış olacağız.” dedi.

Önümüzde ki günlerde 305 binden fazla personel alımına ilişkin yeni iş ilanlarının yayınlanması bekleniyor.

bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu