iskur iş ilanı

DHMİ personel alımı 24 şehirde

DHMİ personel alımı yapacağını duyurdu. Yayınlanan ilana göre 24 şehirde toplamda 61 personel alımı gerçekleştirecek. Devlet hava meydanları işletme genel müdürlüğü asistan hava trafik kontrolörü alımı gerçekleştirecek

24 şehirde toplamda 61 personel istihdam edilecek. Yayınlanan ilana göre alım yapılacak iller ise şu şekilde belirlendi. Elazığ, Erzincan, Hakkari, Niğde, Muş, Sinop, Van, Adıyaman, Ağrı, Bingöl, Gaziantep, Hatay, Iğdır, İstanbul, Kastamonu, Mardin, Rize, Siirt, Şırnak, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Uşak ve Zonguldak şehirlerinde alım gerçekleşecek.

Devlet hava meydanları personel alım şartları

Devlet hava meydanları personel alım için yayınlanan ilana göre başvurular 1.12.2021 tarihide başlayacak ve 13.12.2021 tarihine kadar alımlar aktif olacak. Sınava tabi olmak isteyen adaylar 1-13 aralık tarihleri arası kariyer kapısı platformu CİMKO üzerinden başvurularını yapmaları gerekmektedir. Başvuru yapacak olan adaylar istenilen tüm belgeleri eksiksiz gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Alım için Sınav Uygulamaları

Bilgisayar Destekli Seçme Sınavı; Bilgisayar ortamında; algılama, reaksiyon, üç boyutlu düşünme, hızlı ve doğru karar verebilme özelliklerini tespit etmeye yönelik, önceden hazırlanmış EUROCONTROL veri tabanı kullanılarak yapılır.

Yazılı Sınavlar; Genel yetenek, muhakeme, zekâ, hafıza ve çabuk karar verme, şekil, rakam ve harf kombinasyon ve dizilerinin tespiti gibi özellikleri test etmeye yönelik 50 sorudan oluşur.

Sözlü Sınavlar; Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü; liyakati, temsil kabiliyeti, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu; özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı; genel yetenek ve genel kültürü; bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı yönlerinden değerlendirilmesi ve her bir konu grubu için ayrı ayrı puan verilmesi suretiyle gerçekleştirilir. Adayların sesli iletişimde yanlış anlamalara ve aksamalara yol açabilecek belirgin bir aksan veya lehçe, dilde pelteklik, gizli kekemelik ve aşırı heyecan sahibi olmak gibi ifade yetersizlikleri de göz önünde bulundurularak yapılacak Sesli İletişim Değerlendirmesini de içerir.

Asistan hava trafik kontrolör adayları için aranan şartlar: Fakülte veya 4 yıllık yüksekokul mezunu olmak. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Havacılık Sağlık Talimatı (SHT-MED) hükümlerine göre yetkili hastane tarafından düzenlenecek Sınıf 3 Sağlık Sertifikası almak (Yetkili hastaneler Kuruluşun resmi internet sitesinde -http://www.dhmi.gov.tr- duyurulacak olup, detaylı bilgiler anılan talimatta bulunmaktadır.).

27 Yaşını Geçen Başvuramıyor

Stajyer hava trafik kontrolör adayları için aranan şartlar: Fakülte veya 4 yıllık yüksekokul mezunu olmak. Hava Trafik Kontrol Kursunun Başlayacağı 27/06/2022 tarihi itibariyle, 27 yaşından gün almamış olmak (27/06/1996 ve sonrasında doğmuş olmak.)

Başvuru kılavuzu

Kaynak: kamupersonelialim com

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error:

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün