Ögg Haber

En iyi güvenlik şirketleri hangisi

En iyi güvenlik şirketleri hangisi

Türkiye’deki özel güvenlik görevlileri son dönemlerde en iyi güvenlik şirketleri hangisi sorusunun cevabını aramaya devam ediyor. Günümüzün popüler sektörlerinden biri olan özel güvenlik mesleğinde özel güvenlik kimlik kartı sahibi sayısı 2 milyona yaklaştığı görülmekte. Dolayısıyla sektör içerisinde çalışanların sayısı arttıkça günden güne sıkıntı ve dertlerde bu büyüme ile fazlalaşmakta. Genelde büyük şehirlerde merdiven altı diye tabir ettiğimiz Güvenlik firmaları çoğaldıkça, güvenlik görevlilerinde mağduriyeti artığı görülmekte. Özel güvenlik haber (Ogghaber) sitemize devamlı gelen mesajlardan olan maaş alamama, özlük hakları ve mesai gibi ücretlerinin ödenmediği iddialarını beyan bir çok meslektaşımız bulunmakta. İncelemeler ve araştırmalar yaptığımızda bunların cogu ismi duyulmamış güvenlik şirketleri olduğu görülmekte ve maalesef ki halen bir çok güvenlik görevlisi arkadaşımız bu gibi merdiven altı firmaları tarafından mağdur edilmeye devam etmekte.

Merdiven altı güvenlik firmalar

Yukarıda da belirttiğimiz gibi genelde büyükşehirler de özel güvenlik görevlisi olarak çalışan sayısının fazlalığını fırsat bilen bazı kötü niyetli güvenlik firmaları bir çok kişiyi mağdur etmekte ve yüzlerce özel güvenlik görevlisi çeşitli meblağlarda maaşlarından içeride kalmasına rağmen mevcut olan işinden yarılmak zorundan kalmakta, Düşük meblağlar ile proje alıp eksik eleman çalıştırarak ve çalışan ögg personeli ’nin ücretlerini ödememek koşulu personel çalıştıran kötü niyetli ögg firmaları, işlerin kötüye gittiğini anladığı anda ortalıktan kaybolarak veya iflas göstererek çalışanları veya projeyi yüz üstü bırakıp ortadan kayboldukları belirtiliyor.

Köklü güvenlik firmalarında çalışmak

Ülkemizde azda olsa köklü güvenlik firmalarının olduğu ve bu gibi firmalarda hiçbir zaman maaş ve mesai gibi alacaklarının ödenmediği günümüzde zor rastlanır durumda olduğu bilinmektedir. Tepe güvenlik firması, Securitaş gibi köklü olan firmalardan da şikayet gelmiş olsa bile merdiven altı firmalardan gelen şikayetler nazarında cok çok az olduğu görülmekte.

Alo 170 şikayet hattı

Firmalar tarafından mağdur olan özel güvenlik ve diğer meslek guruplarının şikayet oluşturarak malum firmaya inceleme başlattırmak için kurulan Alo 170 şikayet hattı cogu kişinin derdine derman olurken bazı işçilere merhem olamamaktadır. Mağdurun şikayet hattına yapmış olduğu başvurudan etkileneceğini anlayan firmalar mağduriyeti giderirken, cogu merdiven altı firma yetkilisi tarafından önemsenmemekte.

özel güvenlik
özel güvenlik haber

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı