iskur iş ilanı

Gi kadrolu 1309 personel alımı yapıyor

Gi (Göç idaresi) toplamda 1309 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Geçtiğimiz günlerde resmi gazetede yayınlanan ilan detayları belli oldu. Gi 14 sosyal çalışmacı, 50 şoför, 20 avukat, 1215 özel güvenlik görevlisi alımı gerçekleştirecek.

Göç idaresi genel müdürlüğü kurum içerisinde eksik personel ihtiyacını gidermek adına ilan yayınladı. 1309kişilik boş kadrolarda görevlendirmek adına taşra teşkilatlarındaki eksik personel ihtiyacını gidermek hedefleniyor.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Adaylardan genel ve Özel nitelikler talep edilecektir. Buna göre genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Özle olarak ise, Yaş, Eğitim ve KPSS Şartları aranacak.

Genel Başvuru Şartları Nelerdir?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak gibi şartlar aranacak.

gi

gi

gi

Yaş Şartı:

Giriş (Sözlü) sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak (01 Ocak 1986 ve daha sonraki tarihlerde doğanlar),

KPSS Şartı:

ÖSYM tarafından 2020 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (B) Grubundan; lisans mezunları için KPSSP (3), ön lisans mezunları için KPSSP (93) ve lise mezunları için KPSSP (94) puan türünden en az 65 (altmış beş) ve üzerinde KPSS puanı almış olmak.

KADROSUNA GÖRE ÖZEL NİTELİKLER:

1 – AVUKAT

 1. a) Hukuk Fakültelerinden mezun olmak,
 2. b) Barodan veya noterden onaylı Avukatlık ruhsatına sahip olmak.

2 – SOSYAL ÇALIŞMACI

 1. a) Sosyal Hizmet, Sosyal Hizmetler veya Sosyal Çalışmalar lisans programlarının birinden mezun olmak.

3 – DESTEK PERSONELİ (Şoför)

 1. a) Lise veya dengi okul mezunu olmak,
 2. b) E sınıfı sürücü belgesine sahip olmak (ya da Karayolları Trafik Yönetmeliğinde 17/04/2015 tarihli ve 29329 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan değişiklik ile 01/01/2016 tarihi itibariyle yeni tip D sınıfı sürücü belgesine sahip olmak),
 3. c) 24 saat esasına göre vardiyalı ve/veya dış mekânda çalışmasına engel bir durumunun olmaması,

4 – KORUMA VE GÜVENLİK GÖREVLİSİ

 1. a) En az lise veya dengi okul mezunu olmak,
 2. b) Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak,
 3. c) 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10 uncu maddesinde sayılan şartlara haiz olmak,

ç) Erkeklerde 170 cm, kadınlarda 160 cm’den kısa boylu olmamak,

 1. d) Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13’ten fazla, 17’den az olmamak, (Örneğin;180 cm boyunda olan bir adayın kilosunun 80+13=93’ten fazla, 80-17=63’ten az olmaması gerekmektedir.)
 2. e) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, bedensel özürlü olmamak, şaşılık, körlük, topallık, işitme kaybı, çehrede sabit eser, uzuv noksanlığı, kekemelik ve benzeri engeller bulunmamak,
 3. f) Ülkenin her yerinde 24 saat esasına göre vardiyalı ve/veya dış mekânda çalışmasına ve seyahat etmesine engel bir durumunun olmaması,
Göç idaresi personel alım başvuruları ne zaman

Giriş sınavı başvuruları 21 Haziran 2021 tarihi saat: 10:00’da başlayıp 25 Haziran 2021 tarihi saat: 17:00’da sona erecektir.

Başvurular Bakanlığın,(www.icisleri.gov.tr) internet adresinde yer alan lisans mezunları için “Göç İdaresi 2021 Yılı 4/B Sözleşmeli Personel Lisans Giriş (Sözlü) Sınavı İş Talep Formu “na, ön lisans mezunları için “Göç İdaresi 2021 Yılı 4/B Sözleşmeli Personel Ön Lisans Giriş (Sözlü) Sınavı İş Talep Formu ”na lise mezunları için “Göç İdaresi 2021 Yılı 4/B Sözleşmeli Personel Lise Giriş (Sözlü) Sınavı İş Talep Formu ”na KPSS (B) Grubu puan türünden kendisine uygun olanı seçerek, 21-25 Haziran 2021 tarihleri arasında ilgili sınav duyurusu bölümünde yayımlanacak olan başvuru linki aracılığıyla e-Devlet şifresi ile erişip elektronik ortamda müracaat edeceklerdir. Müracaatlar elektronik ortamda alınacağından posta yolu ile ya da bizzat müracaatlar kabul edilmeyecektir.

 

İş kurumu ve kuruluşlarına alınan tüm ilanlar takip etmek için bizi sosyal medyadan takip ederek, Tüm ilanlara ulaşabilirsiniz.

 

Gi Başvuru kılavuzu

Facebook için tıklayınız

İnstagram için tıklayınız

Twiter için tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
error:

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün