typ işkur

GSB personel alımı 618 kişi  

GSB personel alımı yapacağını duyurdu. Yayınlanan ilana göre 22 şehirde toplamda 618 personel istihdam edeceğini duyurdu. Kamu kurum ve kuruluşlarının personel istihdam seferberliği devam etmektedir. Birçok kamu kurumu sürekli pozisyonda personel istihdam ederken birçok kurum ise süreli pozisyonda personel istihdam etmek.

Gsb personel alımı ise toplum yararına program kapsamında 22 il’de toplamda 618 personel istihdam edeceğini duyurdu. Görev alacak personellerin çevre temizlik personeli olarak görev alacakları belirtildi.

İşkur typ alım detayları

İşkur typ alım üzerinden personel istihdam edecek olan gençlik ve spor bakanlığına bağlı il müdürlüklerinde çalışacak olan adaylar 10 Ekim 2021 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvuru yapacak olan adaylar sayfanın altında verdiğimiz linke tıklayarak işkur ’un resmi sitesine yönlendirileceklerdir. Çıkan ekranda bulunduğunuz il ’i yazarak. Başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Typ başvuru şartları

Typ başvuru şartları ‘nı taşıyan kişilerin başvuruları alınacaktır. Typ işkur üzerinden çalışmak isteyenlerin belli şartları taşıması gerekmektedir. Bunlar ise şu şekilde belirlenmiştir.

  • İşkur ’a kayıtlı olmak
  • 18 yaşını tamamlamış olmak
  • Emekli ve malulen aylık almıyor olmak
  • Öğrenci olmamak (dışardan okuyanlar hariç)
  • Haneye giren ücret asgari ücretin1,5 katını geçmemiş olmak

Typ alımı yapan iller

Typ alımı yapan iller ise şu şekilde belirlendi. Elâzığ merkez, Yozgat merkez, Giresun merkez, Muğla menteşe, Kahramanmaraş onikişubat, Kocaeli İzmit, mersin Yenişehir, burdur merkez, Eskişehir Melikgazi, Erzurum Yakutiye, Denizli merkez, Mardin artuklu, Sakarya serdivan, Osmaniye merkez, samsun merkez, Bilecik merkez, Siirt merkez, aydın merkez, Isparta merkez, Trabzon orta hisar,  Yozgat sorgun, Rize merkez.

Başvuru sayfası

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
error: