özel güvenlik sınavı

güvenlik belgesi alma 2019

güvenlik belgesi alma

bizlere sıkça gelen mail ve mesajlarda Güvenlik Belgesi hakkında bilgilendirme isteyen çok sayıda Güvenlik Görevlisi olmak isteyen kişilerin oldugu görülmektedir. Güvenlik Belgesi Alma hakkında kısaca üyelerimizi bilgilendirme yapmak için bu makalemizi sizlerle paylaşasacagız.

Güvenlik Belgesi

özel güvenlik olarak çalışabilmek için özel güvenlik kimlik kartı (belge) şartı vardır ve bu belge 5 yılda bir yeniden Güvenlik Egitimi ‘ne girerek yenilenmektedir, buna bir yeni bilgi güncellemeside diyebiliriz. Özel Güvenlik Eğitimi veren Özel Güvenlik Şirketleri aracılıgı ile 5188 sayılı kanun kapsamında silahlı özel güvenlik olmak için 120 saat, silahsız özel güvenlik olmak için ise 100 saatlik bir eğitimin ardından yine 5188 sayılı kanun kapsamında ve özel güvenlik şube müdürlüğü bünyesinde özel güvenlik sınavı‘na tabi tutulan kursiyerler. Yapılan Güvenlik sınavı ‘ndan 60 puan ve üstü alan kişiler özel güvenlik görevlisi olmaya hak kazanacaktır. özel güvenlik sınavı, sınavdan yaklasık 15 ile 20 gün sonra özel güvenlik şube müdürlüğünün resmi sitesinde yayınlanmaktadır.
güvenlik sertifikası almak

Özel Güvenlik Sınavı kazanan kursiyer Güvenlik Sertifikası almaya hak kazanmış sayılır ve güvenlik eğitimi aldığı kurumun anlatmış oldugu prosedürleri uygulayarak özel güvenlik kimlik kartı almak için Randevu alarak Özel Güvenlik Şube’ye evrakları ile müracaat etmesi gerekmektedir. gerekli kontroller ve güvenlik arşiv araştırması yapan güvenlik şube, herhangi bir olumsuz unsura rastlamadığı takdirde kart basımı gerçekleştirilerek Güvenlik Kimlik kartınızı vermiş olduğunuz adrese PTT kargo aracılığı ile gönderimini saglar.

özel güvenlik haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu