Ögg Haber

Güvenlik görevlileri bir abi istiyor…

Güvenlik Görevlileri bir abi istiyor…

Güvenlik görevlisi olarak kamu kurum, kuruluşu veya özel sektörde çalışmalarına devam eden ve gecen senenin Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube ’nin yapmış olduğu istatistiklere göre yaklaşık 800 bine yakın aktif olarak çalışan özel güvenlik görevlisi olduğunu belirtmişti. Sektör içerisinde gerek mobbing gerek ise şiddete mağruz kalan özel güvenlik personelleri ne yapacağını bilmez durumda olduklarını belirterek. Artık bizim elimizden tutacak ve sektörümüz ile ilgilenecek abilere ihtiyacımız var diye sitem ettiler.

özel güvenlik kurulduğu günden bu yana 5188 sayılı kanunun içerisinde tam teferruatlı bir değişik olmadığı bilinmektedir. bu nedenle olsa gerek ki şiddet ve şiddete magruz kalan özel güvenlik görevlilerine yapılan saldırılar maalesef yapanın yanına kalıyor gibi bir şey. Geçtiğimiz günlerde Karabük devlet hastanesinde sıra alamadıklarını iddia eden hasta ve hasta yakınlarının saldırısına uğrayan magruz kalan hastane güvenlik görevlisi, hiçbir sucu olmadığı ve sadece çıkan arbedeyi önlemeye çalışmasına rağmen şiddete magruz kaldığı görülmektedir.

Maalesef ki ülkemizde vatandaşların özel güvenlik görevlilerinin yetkisi ve saldırıya magruz kaldığında ağır bir ceza-i işlem olmadığını bildiğinden dolayı, kendince ilk tehlike olarak gördüğü güvenlik personeli ne rahatça saldıra biliyor.

 

Genellikle hastanelerde şiddete magruz kalan özel güvenlik görevlileri artık bizim arkamızda olacak, güvenebileceğimiz bir sendika veya kuruluş istiyoruz. Herkesin bir abisi var artık bizimde arkamızı dayaya bileceğimiz bir abiye ihtiyacımız var dediler.

Özel güvenlik haber sitesi olarak hastane güvenlik görevlileri ile yaptığımız küçük bir söyleşide, genelde, üniversite acil bölümlerinde neredeyse her gün bir hasta yakını veya hasta ile bir güvenlik görevlisinin tartışmasıyla karşılaşıyoruz, artık bizlere değer verilsin ve işimize saygı duyulsun DEDİ.

 

Özel güvenlik haber

Güvenlik Görevlileri
Güvenlik Görevlileri

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı