Ögg Bilgi

Güvenlik görevlisi görev tanımı

Güvenlik görevlisi tanımı, Güvenlik Görevlisi Görev ve Sorumluluklar:

Enstitü çalışanları, öğrenciler, hasta ve yakınlarının gereksinimi olan yasalarda verilmiş olan güvenlik hizmetlerini adına getirir.

 Yönetim doğrulusunda belli yerlerde derli toplu olarak dolaşarak,parasal ve ruhani kayıplara yol açabilecek olayları engel olur ve yetkilileri bilgilendirir.
 Kurumda yaşanması mümkün kötülük olaylarını önlemeye çalışır,kötülük ile karşılaşırsa Sağlık kurumu Polisi ’nden yardım ister.
 Amiri doğrulusunda tespit edilen nöbet rotasyonlarına riayet eder.
 “Kamu Müessese ve Kuruluşlarında Gayret gösteren Personelin Kılık ve Kıyafetine Değin Yönetmeliği”ne uyar.
 Güvenlik görevlileri, misyon alanlarında tek suçla karşılaştığında müdahale etmek, suçun devamını önlemek, sanığı belirleme ve yakalama ile hadise konumunu ve suç delillerini muhafaza ve yetki sahibi kolluğa teslim etmek ve idareye iletmekle misyon sahibidir.

Güvenlik görevlisi görev tanımı
Güvenlik görevlisi görev tanımı

Genel kolluk

olaya el koymasından ardından inceleme ve delil toplama etkinliklik genel kolluğun isteği durumunda yardım eder. Ayrıca personelin islediği suçları idareye bildirmekle yükümlüdür.

 Zimmeti altındaki telsiz, düdük, kelepçe, cop vb. malzemeyi kullanmada itina gösterir, ters durumda tazmin eder.
 Misyon hatıranda mutlaka içki ve bağımlılık yapıcı madde madde ya da aynısı madde kullanmaz ya da doktor reçetesi ile verilmiş bağımlılık yapıcı madde sahibi olan ilaçlar alma mecburiyeti varsa Sağlık kurumu Müdürlüğü’ne bildirir.
 Nöbetini imza ile teslim eder, nöbet defterlerini sonrası gün Sağlık kurumu Müdürlüğü’ne onaylatır, Hastane Müdürlüğü’nün olumsuzluklardan haberdar olmasını sağlar.
 Misyon bölgelerinde trafik ve otopark düzenini sağlar, yasaların el verilen ölçüde trafik düzenlemesi yapar.

Güvenlik görevlisi görev tanımı
Güvenlik görevlisi görev tanımı

 Kayıp, çalıntı, buluntu eşyaları hatıranda nöbet defterine işler, tutanakla Sağlık kurumu Müdürlüğü’ne teslim eder, kayıbı tespit edilen şahısları Sağlık kurumu Müdürlüğü’ne yönlendirir.
 Hasta ziyaret saatlerine makul olarak ziyaretçi yoğunluğunu örgütlü eder. Mesai saatleri dışında gelen ziyaretçileri kaydeder.
 Ölüm durumunda hasta yakınlarını nazikçe Enstitü bahçesine alır, morga sevk edilmek emeliyle ambulansa haber verir.
Güvenlik görevlileri, sivil savunmanın, acil hallerde tabii üyesidir. Enstitümüzün sivil koruma ve acil eylem planlarını güvenlik ortasında bulundurur ve buna göre hareket eder.

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu