Ögg Bilgiözel güvenlik bilgi sistemi

güvenlik görevlisi kurs ücretleri

güvenlik görevlisi kurs ücretleri

güvenlik görevlisi kurs ücretleri hakkında çeşitli platformlarda araştırma yapanların sayısı günden güne arttığı görülmektedir. Ülkemizin içinde olduğu ekonomik zorluklar neticesinde iş imkanı bulma amacıyla çeşitli iş kollarında araştırma yapmaya devam ediyor. Ülkece  zor günlerden geçtiğimiz dönemlerde bilinmektedir ki cogu firma konkartiyo ilan ederken, cogu işyeri ise eleman eksilterek zor dönemlerden geçmeye çalıştığı bu olay sonucunda ise çalıştığı iş kolunda işsiz kalan, bir çok vatandaş güvenlik görevlisi olarak çalışma hayatını sürdürmek amacı ile Güvenlik Görevlisi Kurs Ücretleri 2019 fiyat araştırması yaptığı bilinmektedir.

silahsız güvenlik sertifikası fiyatları 2019

6 kalemden oluşan silahsız güvenlik sertifikası fiyatları 2019 yılında cüzi bir şekilde artış gösterdiği bilinmektedir. bu 6 kalemi tek tek ele aldığımızda ise

  • Kurs ücreti: özel güvenlik kurs ücreti, özel güvenlik eğitimi gördüğünüz yere verilen ücret olarak bilinmektedir. kurs ücreti bulunulan il ve ilçeye göre cüzi miktarlarda değişiklik gösterebilmektedir. Genel olarak ise bu ücret 300 tl civarındadır.
  • Özel güvenlik sınav ücreti: Emniyet genel müdürlüğü tarafından yapılan özel güvenlik temel eğitim ve yenileme yapan güvenlik görevlilerinden tahsil edilen ücrettir ve bu ücret 55 tl ’dir özel güvenlik eğitim alınan kurs ’a verilir ve kurs toplu şekilde dekont karşılığında belirlenen hesaba aktarım yapar.
  • Silahsız özel güvenlik kimlik harcı: Bu ücret özel güvenlik sınavını kazanmış kişilerin yatıracağı bir ücrettir ve maliye bakanlığının hesap numarasına yatırılır. (Bulunduğunuz ilde maliye binasından yatırabilirsiniz) Silahsız kimlik harç ücreti 737 tl ’dir.
  • Özel güvenlik sağlık raporu: Göz, KBB, Nöroloji ve psikiyatri bölümlerinden özel güvenlik personeli olmaya uygundur sağlık rapordur ve özel hastanelerden de temin edilebilmektedir. Ücreti yaklaşık 60 tl civarında olan özel güvenlik sağlık raporu, eğitim aldığınız özel güvenlik şirketi ‘ne verilmektedir.
  • Özel Güvenlik Soruşturma vs : özel güvenlik sınavı ‘ndan olumlu sonuç alan kursiyerler, arşiv araştırma güvenlik soruşturması gibi evrakların hazırlanması çıkartılması gibi işlemler için ortalama 20 ile 25 tl arasında bir masrafı olmaktadır bu masraf internet kafelerden çıkartılan dilekçe ücretleri tutmaktadır bu fiyat değişiklik gösterebilmektedir. Gerekli evrakların temini için özel güvenlik kurs ’una başvurabilirsiniz.
  • Özel güvenlik kimlik harç ücreti: Emniyet genel müdürlüğü özel güvenlik şubeye özel güvenlik kimlik kart için başvuru yapmadan önce güvenlik kimlik ücreti yatırılması ve bu yatırılan ücretin dekontu ise evraklarınızın içerisine konulması gerekmektedir. Özel güvenlik kimlik kartı ücreti ise 30 tl ‘dir. Vakıfbank aracılığı ile (Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme vakfının hesabına yatırılmaktadır. T. Vakıflar Bankası Gaziosmanpaşa Şubesi IBAN – TR58 0001 5001 5800 7303 9981 15 ‘numaralı hesabıdır.
özel güvenlik
özel güvenlik haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu