özel güvenlik bilgi sistemi

Güvenlik görevlisi maaşları ne kadar ?

Güvenlik görevlisi maaşları ne kadar – Her geçen gün gücüne güç katan özel güvenlik sektöründe, kursiyerler ve özel güvenlik görevlisi olmak isteyenlerin  en çok merak ettiği konu.  güvenlik görevlisi maaşları ‘nın ne kadar olduğu görülmektedir. Kamuda çalışan taşeron işçileri ve özel güvenlik görevlilerinin kadroya geçmesi ile Türkiye de popülerliği biraz daha artan sektörde çalışmak isteyenlerin sayısı günden güne büyümektedir.

Özel güvenlik kimlik kartı sahipleri en çok  Güvenlik iş ilanları arayanların bir çoğu kamuda çalışan özel güvenlik son dakika haberleri  iş ilanlarını takip ettikleri Google de yapılan aramalarda görülmektedir. Yaklaşık 2 yıldır kamu kurumlarına İşkur üzerinde alım yapılmakta olduğu bilinmektedir. En son olarak işkur üzerinden Sağlık bakanlığı ve Kredi yurtlar kurumu güvenlik görevlisi alımı gerçekleştirildiği bilinmektedir.

Özel güvenlik maaşları artacak mı ?

Yıllardır kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan özel güvenlik görevlilerine kadroya geçileceği maaş ve sosyal haklarında çok büyük değişiklik olacağı gerek çalıştığı kurumlarda, gerekse sektöre bağlı özel güvenlik sendikalarından dile getirildiği bilinmektedir.

4 aralık kamuda çalışan taşeron işçilerinin sürekli işçi statüsüne geçtiği dönemden bu günümüze kadar olan süreçte maalesef ki, ciddi bir artış olmadığı gözlemlenirken. Cogu işçi ise sürekli işçi kadrolarına geçirilmelerinde memnun olmadıklarını belirtmektedir. Çoğu sürekli işçilerin maaşı aynı seviyelerde devam ederken bir çok işçinin ise maaşlarında kadro süreci sonrası düşüş olduğu belirtiliyor.

Yüksek maaşlı güvenlik görevlisi iş ilanları

Özel sektörde çalışan veya yeni güvenlik kimlik kartı alan kişilerin bulunduğu illerde yüksek maaşlı güvenlik iş ilanlarını aradığı bilinmekte. Kırsal kesimlerde yaşayan kursiyerler için bu durum çok zor olsada. Büyük şehirlerde yaşayan adaylar için ise kırsal kesime göre bir nebzede olsa şanslı olduğu görülmekte.

Özel güvenlik haber sitesi (Ogghaber) olarak şu ana kadar en yüksek güvenlik maaşı alan kişinin mesailer dahil 5200 bin TL aldığı bilinmektedir. Büyük şehirler ve fabrikaların yoğun olduğu bölgelerde mesailer ve 12 saat gibi uzun süreli nöbet tutan özel güvenlik maaşları yüksek olduğu görülse de. 12 saat ve çok mesaili işlerde insan bünyesini kaldırmadığından dolayı neredeyse her ay eleman değişikli olduğu görülmektedir.

Güvenlik Görevlisi Maaşları Ne Kadar adlı makalemizde kursiyerlere kısa bilgilendirme sunmaya çalıştık.

Özel Güvenlik Haber

Güvenlik görevlisi maaşları ne kadar
Güvenlik görevlisi maaşları ne kadar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu