Özel Güvenlik

Güvenlik görevlisi ‘nin kalbi, yerine başkasının alınmasına dayanmadı

Güvenlik görevlisi, hastalanması ile 5 günlük rapor almasının ardından, ücretsiz izine çıkarıldığını duyan ögg Mahmut nedim yenicil (46), ziyaret amaçlı işyerine gittiğinden yerine başkasının alınmasını kaldıramayıp kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. Yenicil ’in kriz geçirip hayatını kaybettiği anlar kamaralara yansıdı.

Olay, geçtiğimiz 30 mayıs günü saat 21:34 sularında Antalya kepez ilçesine bağlı Çankaya mahallesinde bir site ’nin güvenlik mobası nda meydana geldi. yaklaşık 5 ay önce kepezde bir güvenlik şirketi ’nde işe başlayan Mahmut nedim yenicil, ramazan bayramının arifesinden hastaneye başvurdu, doktorların gerek görmesi ile 5 günlük rapor verilen ögg, iddiaya göre doktorun vermiş olduğu raporu telefonu ile resmi çekerek çalıştığı firmanın whatsaap grubuna attı. ‘’müdür bey ben rahatsızlandım doktor 5 günlük rapor verdi’’ diye belirtti. İddiaya göre raporu gören şirket sahibi ‘’raporu alan arkadaşımız işe başlamasın, öncelikle ücretsiz izne çıkaralım’’ diye gruba yazdı.

Güvenlik görevlisi

Güvenlik görevlisi yerine başkasına işe alındı

Hastanede aldığı raporun bitmesi üzerine ücretsiz izine çıkarılan YENİCİL, sık sık çalıştığı siteye ziyarete gitti. En son olarak 30 mayıs saat 21.34’te görev yaptığı sitenin güvenlik mobası ‘na uğradı. Yerine başka bir güvenlik görevlisi ’nin alındığı gördü. Aniden fenalaşan yenicil ilk önce duvara çarptı ve sonradan koltuğa düştü. Olay yerine çağrılan 112 ekiplerince hastaneye kaldırılsa da, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtulamadı. Yapılan müdahalelere cevap vermeyerek vefat eden güvenlik görevlisinin kalp krizi yaşadığı belirtildi.

Kalp krizi geçiren güvenlik görevlisinin görüntüleri kamaraya yansıdı

Olay yerinde olan güvenlik kamaralarına yansıyan görüntüler içler acıttı. Elindeki telefona bakarken birden duvara çarpan güvenlik görevlisi sonradan olduğu yere yığıldığı görüntülenirken, yerine işe başlayan diğer arkadaşı yardım etmeye çalıştığı görüntülere yansıdı.

Güvenlik görevlisi ’ne işten çıkartılacağı söylendi

Merhumum iş arkadaşı olan Mustafa kemal erten, arkadaşımın rapor süresi bittikten sonra işten çıkartılacağı söylendiğini belirtti. ‘’bende bu durumu kendine belirttim. Sürekli çalıştığımız yere gelirdi. Bir umut ile tekrar işe başlayacağını düşünüyordu. Bu durumun sinir ve stresi ile en son gittiği gün kalp krizi geçirerek vefat etti. Şirketimiz vefat eden arkadaşımızın ailesi ile ilgilenmedi. Arkadaşımın 15 yaşında liseye giden bir evladı ve bakmakla yükümlü olduğu bir yaşlı annesi vardı. Başsağlığına bile gitmedi şirket yetkilileri. Hatta yeni bir motosiklet almıştı onun borcu bile hala devam ediyordu’’ diye konuştu.

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu