Ögg Bilgi

güvenlik görevlisi olma şartları

güvenlik görevlisi olma şartları

Güvenlik sektöründe çalışmak isteyen binlerce kişi Türkiye’nin en büyükleri arasına giren ve son zamanların en popüler iş kolu olan özel güvenlik sektörünü araştırma içerisine giren binlerce genç, Özel Güvenlik Olma Şartları ‘nı araştırmakta. Özel güvenlik görevlisi olmak isteyen kişiler Özel güvenlik eğitimi veren kurslara akın ettiği iddia ediliyor.

kamuda çalışan taşeron işçilerin 4 aralıkta kadroya (sürekli işçi) geçişinden sonra popülerliği artan sektörde, güvenlik görevlisi olmak için sektör üzerinde bilgi sahibi olmak için işsiz gençler eğitim kurslarına akın ediyor…

Özel güvenlik görevlisi olma şartları ?

Silahsız güvenlik görevlisi yapmak isteyen için 18 yaşını doldurmuş olmak ve en az ortaögretim diploması olması gerekmektedir.

Silahlı güvenlik görevlisi olmak için lise diploması ve 21 yaşını doldurmuş olma şartı aranmaktadır.

Adli Sicil kaydı (Güvenlik Soruşturması) uygun olması

Kamu haklarından yoksun olmamak şartı.

Güvenlik Görevlisi olmak için sağlık sorunu olmaması gerekmektedir.

Bu şartları yerine getiren kursiyerler Silahsız güvenlik olmak için 100 saat, Silahlı Güvenlik olmak için ise silah egitimi dahil 120 saatlik özel güvenlik kurslarından eğitim alması gerekmektedir.

özel güvenlik ne kadar maaş alıyor ?

son zamanların en çok merak edilen konularından biri olan Özel güvenlik ne kadar maaş alıyor, konusuna gelirsek Silahsız güvenlik maaşı 1800 tl ile 2500 tl arası maaş alırken, Silahlı özel güvenlik maaşı ile 3000 tl ile 3250 tl arası maaş aldığı belirtilirken bu bulunduğu il ve ilçelere göre’de değişiklik gösterebilmektedir.

 

güvenlik görevlisi olma şartları
güvenlik görevlisi olma şartları

özel güvenlik facebook adresinden bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu