Ögg Bilgiözel güvenlik bilgi sistemi

Güvenlik görevlisi olmak 2019

Güvenlik görevlisi olmak 2019 isteyenlerin sayısı günden güne artmaktadır. ülkenin lider iş sektörlerinden biri olmasından dolayı özel güvenlik işi arayan sayısı 2016 dan bu yana hızlı şekilde artmış ve şirketlerinde sayısında da artış görülmüştür. iş arayanların sayısı arttıkça sektör içinde mağduriyetler ve arayışlarda boy göstermeye devam etmektedir. merdiven altı firmaların denetimsizlikten dolayı mantar gibi çoğalması ise cogu Güvenlik Görevlisi ‘ni mağdur etmekte ve bu mağduriyetler hızlı bir şekilde çoğalmaktadır. en çok sektör içinde çalışanların başlıca sorunlarının başında ise merdiven altı firmaların mağdur ettikleri Özel Güvenlik Görevlileri olduğu bilinmekte. Gerek iş yerinde yapılan baskılar gerekse maaş kıdem tazminatı veya fazla mesailer ve ücretlerinden dolayı çektikleri sıkıntılardır.

Güvenlik görevlisi olmak 2019
Güvenlik görevlisi olmak 2019

Güvenlik merdiven altı firmalar ?

neredeyse her kurum ve özel şirketlerde mal ve can güvenliğini korumak için çalıştırılan özel güvenlik görevlileri, şirketlerin projelere vermiş olduğu düşük ücretler sonrası projelerde çalıştırdıkları personelleri mağdur etmekte, düşük ve eksik eleman çalışarak kar etmeye çalışan merdiven altı firmalar personellerine vaade edilen maaşı geciktirme, kar etmek için eksik personel çalıştırarak eksik mesai ücreti veya hiç ekstra ücret ödememektedirler, haklarını savunan personellere ise mobing uygulayarak istifa etmeye zorlanmakta ve kıdem, ihbar, işsizlik maaşı almamaları için çeşitli yollara başvurdukları bilinmekte. yeni Güvenlik Görevlisi Olmak isteyen veya yeni kimlik almış personellerin en cok başına gelen sıkıntıların başında şirketleri tanımadığın dolayı merdiven altı firmalar ile çalışmaktan dolayı mağduriyetleri eski personellere göre daha cok başlarına bu gibi sorunlar gelmektedir.

 

Güvenlik görevlisi olmak isteyenler ?

güvenlik olmak için kursa gidip güvenlik kimliği aldıktan sonra iş başvurusu yapan güvenlik personelleri bu gibi merdiven altı firmalara dikkat etmeleri ve firma hakkında araştırma yapmadan mağdur olmamak için özen göstermeleri gerekmektedir. son zamanlarda sayısı artan firmalar veya ismini değiştiren firmalarda gözle görülür sayı oldugu görülmekte, özel güvenlik haber sitemizden güvenlik firmaları hakkında bilği isteyebilirsiniz

Güvenlik görevlisi olmak 2019

Bizi özel güvenlik facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu