Ögg Bilgiözel güvenlik bilgi sistemi

Güvenlik görevlisi olmak için yaş sınırı var mı

Güvenlik görevlisi olmak için yaş sınırı var mı

değişik agır sektörlerde çalışıp belli bir yaştan sonra aynı sektörde devam edemeyeceğini anlayan veya uzun süre değişik sektörlerde çalışıp belli bir yaştan sonra bir sektöre bağlanıp kalmak isteyen kişilerin arayışı genelde büyük şehirlerde bir fabrika güvenlik görevlisi veya bir şantiye güvenlik görevlisi olmak isteyen kişilerin en çok merak ettiği konulardan bir tanesi Güvenlik görevlisi olmak için yaş sınırı varmı konusu oldugu bilinmektedir. çeşitli sektörlerde belli yaşa gelmiş kişilerin güvenlik sektöründe rahat ederek emeklilik yaşını doldurmak için çalışmak istedikleri güvenlik şirketlerini yorgunlukla ziyaret ettikleri belirtiliyor.

sosyal medya veya iş ilanları sitelerinin yorumlarında devamlı gördüğümüz yaş kriterini belirterek guvenlik is ilanlari aradığını belirtenlerin sayısı hiç azımsanacak sayıda değildir. günümüz ekonomisinin zor olması ve işsizliğin yoğun şekilde yayılmasından dolayı iş bulamayan kişilerin yogun olarak özel güvenlik sektöründe çalışmak için arayış içerisinde oldukları ülkemizdeki şartların ne kadarda zor olduğunu göstermektedir. bu nedenlerden dolayı Güvenlik Görevlisi Olmak İçin Yaş Sınırı Varmı diyenlerin sayısıda günden güne artmaktadır.

Güvenlik görevlisi olmak için yaş sınırı varmı ?

5188 sayılı kanun kapsamında çalışma hayatı belirlenen özel güvenlik görevlilerinde kanun kapsamında her hangi bir yaş şartı aranmamaktadır. Ama ÖzeL Güvenlik Kimlik Kartı alan kursiyerlerin sadece kimlik almaları bir işe yaramamakta oldugu bilinmektedir, güvenlik iş ilanlarını takip ederek kişinin kriterlerine uygun bir iş bulmaları gerekmektedir. güvenlik firmaları genelde belli bir yaş kriteri koydukları ve bu kriterinde geneli 35 yaş altı oldugu bilinmekte isede metropol olan büyük şehirlerde iş potansiyeli cok oldugu için bazı firmalar yaş kriterine bakmamaktadır.

özel güvenlik haber sitesi olarak güvenlik görevlisi olacak adaylarını bilgilendirmek için 5188 sayılı kanunda yaş kriteri yoktur, ama firmalar belli bir yaş kriteri koyabilmektedir.

özel güvenlik

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu