Özel Güvenlik

Güvenlik iş algı yaratma cabasında mı ?

Güvenlik iş sendikası – bilindiği üzere son dönemlerde, güvenlik iş sendikasının Marmaray çalışanlarını mağdur ettiği iddiaları ve bölge idare mahkemesinin sendika hakkında kayyum öngörüsü istifalara neden olduğu belirtiliyor. Bu istifaları durdurmak adına özgüven sendikası ’na saldırdığı iddia edilen güvenlik iş sendikası özgüven sendikası üyeleri ve il temsilcileri tarafından bozguna uğratıldığı iddia ediliyor.Bugün aksam üstüne yakın saatlerde kararname adı altında sahte bir belgenin yayılması ve bunu özgüven sendikası bazı il temsilcilerinin bilinçsiz şekilde paylaşması ve belgenin sahte olduğu belirlendikten sonra silmesini, güvenlik iş sendikası kaybettiği ve kaybetmekte olduğu üyelere, kendisine yakın olarak bilinen bir özel güvenlik facebook ve internet sitesinden yayınlandığı haber niteliğindeki paylaşımın altına yapılan yorumlar ile okuyan kişilerin bilinçlendirildiği iddia ediliyor.

Özgüven sendikası güvenlik iş ‘i bitirmek üzere mi ?

Bilindiği üzere sektörün en büyük sendikası olan özgüven sen, diğer sendikaları bölerek zirveye oturduğu bilinmekte. Güvenlik iş sendikasının son dönemlerde hakkında çıkan konular ve bam mahkemesinin kayyum öngörüsünü bir nebze bastırmak adına çeşitli stratejiler yapmaya çalıştığı iddia edilmekte. Güvenlik iş sendikasından ayrılan veya istifa edenlerin özgüven sendikası birleşmesi güvenlik iş yönetimini rahatsız ettiği bu nedenle çeşitli sebepler ile algı oluşturmaya çalıştığı iddiaları günden güne büyümeye devam ediyor.

Özgüven sen ‘in hükümete yakın olmaları en büyük sorun olarak görülüyor.

Hak iş konfederasyonu bilindiği üzere hükûmete yakın olması güvenlik iş sendikası tarafından tehlike olarak görüldüğü belirtiliyor. Güvenlik iş sendikasından özgüven sendikasına üyelerin ve kurumların geçmesinin önüne geçemediği ve bu yüzden ilerleyen süreçlerde bu gibi haberlerin sıkça karşımıza çıkacağını belertiliyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı