Güvenlik İş

Güvenlik iş başkanı gidiyor mu ?

Son dönemlerde başı dertten kurtulmayan güvenlik iş sendikasının haberlerini özel güvenlik haber sitesi olarak yer vermeye çalışarak üyelerini ve güvenlik sektörünü bilgilendirmeye çalışıyoruz.  Güvenlik iş sendikası hukuk işleri sorumlusu Levent Atabay ’ın sendikadan 531 bin yeni türk lirası vekalet ücreti almasının ardından 696 sayılı KHK ile kadroya geçmek için davalarından feragat etmeleri ile sendikanın hukuk sorumlusu Levent Atabay davadan feragat eden güvenlik görevlilerine vekalet ücretleri hakkında haciz başlattığı bu haciz ile cogu işçi mağdur olurken, avukat levent Atabay ‘ın ise haksız kazanç sayladığı iddia edilmişti, Bir kesim haciz şoku yaşayan güvenlik görevlisinin savcılık ve gerekli birimlere suç duyurusunda bulunmasının ardından, Avukat levent Atabay ‘ın hakkında adalet bakanlığına bağlı birimlerin avukat levent Atabay ’ın yaptığı işlemlerin inceleme ve yargılanması hakkında onay verdiği iddia ediliyor.

Atabay’a yüksek tazminatlar ve haciz ile aldığı ücretleri geri ödeyecek mi ?

Sendikanın hukukçusu,  yargılanmasına onay vermesi ile bazı hukukçulara göre avukatlık kimliğine dava sonuçlanana kadar el konacağı belirtilirken, yargılama sonucunda ise haksız çıkması sonucunda, sendika üyesi olup haciz ile işçilerden aldığı ücreti yasal faizleri ile tekrar alacağı ve bu yargılamanın sonucunda baro tarafından avukatlıktan el çektirilmesinin büyük ihtimal oldugu belirtiliyor. Şu anda Levent Atabay hakkında bazı usulsüz oldugu iddia edilen evrakların ise İstanbul barosuna dilekçe ile verileceği iddia ediliyor. 531 bin yeni türk lirası sendikadan alan Atabay, üyelere açtığı haciz davaları ile toplam 900 bin yeni türk lirasına yakın bir kazanç sağladığı düşünülürken, bu alınan paralardan sendikada başka kişilerinde oldugu iddiaları ile savcılıklara, güvenlik iş sendikasının eski yöneticiler tarafından yeniden bir belgeler ile başvurucu yapılacagıda iddialar arasında.

Güvenlik iş sendikasına her kayyum atanabilir ?

Güvenlik iş sendikasının 2.ci olağan kongresinden sonra devamlı davalar ve suç duyurularının kabarması sonucu sıkıntının büyük oldugu gözlemlenirken, bazı eski yöneticilere göre, en son sendikaya acılan kayyum davalarının her an çıkabileceği ve kısa süre içeresinde sendikaya kayyum atanabileceği belirtiliyor. Kayyum sonucunda ise yöneticilerin hepsine el çektirilerek sendikayı araştırmalar yapılana kadar kayyumun yönetebileceği belirtiliyor.

Kayyumdan önce Ömer ‘i koltuktan alabilirler ?

Sendika başkanı olarak bilinen Ömer çağırıcı sendika içerisinde sevilmediğini, ama mecburiyetten dolayı ses çıkarılmadığı iddia ediliyor. En son olarak Güvenlik-İş Sendikası Marmaray ve YHT gibi kurumlardan, kaybettiği üyeleri kazanabilmek adına öz iş sendikasının üyelerine attığı “Değerli Marmaray ve YHT Çalışanı Üyelerimiz, Kurum Bünyesinde Sendikamızda dır. Ancak Bazı Sendikalar Sizler Üzerinde Yalan Beyanlarla Algı yaratmaya Çalıştığı Tarafımızdan Öğrenilmiştir. 24.10.2019 Tarihinde Arabulucu Aşamasında Bir Sözleşmenin İmzalanması 2020 Şubat-Mart Aylarını Bulmaktadır. Sizlere Hak Kaybınız Olacağını Söyleyerek Açık Açık Yalan Söylemektedirler. Hiçbir Üyemizin Hak Kaybına Uğramasına Müsaade Etmeyiz. Gönlünüz Rahat Olsun. Güvenlik-İş Sendikası Her Zaman Yanınızdadır. Saygılarımızla.”  Şeklinde ifadelere yer verilmiştir.

Yetkinin Öz-İş Sendikasında olduğu ve Toplu İş Sözlenmesinin Aralık Ortasında yapıldığının ortaya çıkmasıyla Gönderilen SMS lerin yalan olduğu ortaya çıkmıştır. Bunun üzerine yaklaşık 200 yakın bir kişinin bulundukları sendikadan istifa etmesi ve tis ’ten hemen sonra tekrar üye olmalarının sonucu öz iş sendikasından üyelerine bilgilendirme yapması gereği doğmuştur ve mesajda ‘’  Sendika Yönetimince yapılan açıklamada ” 6356 Sayılı Yasa Hükümlerine Göre Bazı Üyelerin bir aylık Yasal Süre Dolmadan Tekrar Güvenlik-İş Sendikasından İstifa etmişlerdir. İstifa Edip Sendikamıza Üye olanların TİS den yanabileceği fakat Üyelikleri Düşenlerin Üye oldukları tarihten itibaren TİS ’den Yaralanabilecekleri Açıklanmıştır.’’

Bunun üzerine güvenlik iş sendikası başkanı ve yöneticilerinin yapmış oldugu toplantıda, genel başkan istifa ederek güvenlik iş sendikasına gecen bu sebeple geriye dönük alacaklarından feragat etmek zorunda kalan yaklaşık 200 yakın güvenlik görevlisinin bu alacaklarının güvenlik iş tarafından karşılanmasını öngörmüş, sendika yöneticileri tarafından ise tepki gelerek, cebinden ödeme yapacaksan olur, sendika üzerinden bu ücretleri karşılayamazsın, yoksa seni koltuktan indiririz tepkisi altığı belirtiliyor.

Güvenlik iş sendikasında koltuktan edenler kimler ?

Güvenlik iş sendikasının cogu eski yöneticisine göre Ömer çağırıcı genel başkan oldugu günden bu güne kadar hiçbir zaman yetki kullanamadığı sadece genel başkanlık görevini yaptığını, başka bir konuya müdahil olmasına izin verilmediği iddia ediliyor. Bilindiği üzere sendikanın genel başkan yardımcılarının bir gece kulübünde eğlenmeleri medyaya yansımış ve cogu sendika üyesi bu konudan dolayı istifa ettiği bilinmekte, Ömer çağırıcının bu konu hakkında açıklama yapamadığı gibi bir konuşma bile yapamadığı iddia ediliyor. Ömer çağırıcı sadece koltukta görünen bir kişi oldugu belirtiliyor.  Bolat Ankaralı ‘ya geçmişte yapılan bir oyunun sendika içerisinde tekrar Ömer çağırıcıya yapılacağı ve kayyum davasından önce bir kurban seçilmesi gerektiğini bu kurbanın Ömer çağırıcının hiç beklemediği bir kişi tarafından olacağını belirten sendikanın eski yöneticisi, ER YADA GEÇ ADALET YERİNİ BULACAK sloganları attığı biliniyor.

Özel güvenlik facebook sayfamızdan bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu