Güvenlik Alımları

Guvenlik İs İlanlari

Guvenlik İs İlanlari

Güvenlik görevlisi personelleri geniş yetkiler ile donatılmıştır. Görevlendirdikleri alanlarda can ve mal güvenliğini korumak dışında acil durumlar için önlem alma ve olayı hızlı bir şekilde bertaraf ederek ortamı sükunete kavuşturmak gibi görevleri de vardır. Şahısların ve kurumların güvenlik ihtiyaçları da mevcuttur ve güvenlik zafiyetinin yaşanmaması için personel istihdamı zorunlu bir hal almıştır.

Guvenlik is ilanlari

5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun kapsamında kurum ve kuruluşların özel güvenlik görevlisi personel istihdam etme ya da özel güvenlik hizmeti satın alma hakları bulunmaktadır. Personel istihdamı için guvenlık is ilanlari bırakabilirsiniz. Aktif olarak faaliyet gösteren ve iş veren ile iş arayan arasında köprü görevi görev web siteleri ilanlara ulaşmanız ya da ilan yayınlamanız konusunda sizlere yardımcı olacaktır. İşverenin talebine göre, özellikle kimlik kartı olmak şartı ile bay ve bayan personeller istihdam edilebilir.

Guvenlik is ilanları incelemesi yaptığımızda çalışma koşullarının ve personelden aranan niteliklerin mevcut olduğunu görmekteyiz. Her ne kadar kanunda özel güvenlik görevlisi personeline bir sınır çizilmişse de iş veren iş sözleşmesinde kuralları belirleme yetkisine sahiptir. Ancak bu kurallar kanun dışında olmamalıdır.

Örneğin iş ilanı bırakan bir firma, 1.70 boyunda ve erkek personel istihdam etmek isteyebilir. Ayrıca çalışma usulünü vardiyalı olarak belirtebilir. Yapmanız gereken iş ilanlarına ulaşarak iş verenin aradığı nitelikler ile sahip olduğunuz özelliklerin örtüşmesidir. Şayet bu kriterler paralel ise iş başvurunuzu yapabilirsiniz.

İş bulma siteleri ya da İŞKUR üzerinden yayınlanmış olan guvenlik is ilanları kamu ve özel sektöründe istihdam edilebilmeniz için sürekli olarak güncellenmektedir. İşverenlerin genel olarak aradığı nitelikler aşağıdaki gibidir;

  • C. vatandaşı olmak
  • Özel güvenlik görevlisi kimliği olmak
  • Kamu haklarından yasaklı olmamak
  • Görevini icra etmesine mani olacak zihinsel ya da bedensel engeli bulunmamak
  • Ağır suçlardan hüküm giymemiş olmak
  • En az ortaokul mezunu olmak

Genel şartlar bu şekilde olmakla birlikte işverenler tarafından özel şartlar da talep edilebilmektedir. İş ilan sitelerine girerek ikamet ettiğiniz il ile ilgili filtreleme yapabilir ve iş alanlarına ulaşabilirsiniz

özel güvenlik

Ahmet Çelik

2010 yılından itibari ile özel güvenlik haberleri sitesinde editörlük yapmaktayım

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!
Kapalı
Kapalı

Adblock siteye girişinizi engelliyor

Siteye erişmek için lütfen reklam engelleyici eklentinizi kapatın.