Güvenlik İş

Güvenlik İş, seçime hazırlanıyor mu ?

Türk iş konfederasyonu ‘na bağlı faaliyet yürüten güvenlik iş sendikası ‘na acılan kayyum davalarından birinin eski yönetimde olduğundan dolayı red gelmesi, diğer davanın ise yerel mahkemenin ret vermesi ve bölge idare mahkemesi (bam) taşınmasının ardından onaylandığı geçmiş özel güvenlik haber sitelerinde yer verilmişti. Sendika ’nın yönetimi ilk dönemlerde yalan haber inanmayın gibi söylemler söylense de yavaş yavaş güvenlik iş sendikası kayyum kararını kabul ettikleri üst mahkemeden gelen karar neticesinde süreç devam edeceğini belirtmişlerdi ve sendikanın resmi facebook sayfasından kararı paylaşma zorunda kaldıkları görülmektedir.

Ögg haber (özel güvenlik haber) olarak edindiğimiz bilğilere göre sendika yönetimi seçim çalışmalarına şimdiden başladığı iddia ediliyor. Yönetim seçimlere hazırlandığı iddiaları ortaya atılırken, genel başkan Ömer çağırıcı ve yönetim hakkında savcılığa verilmiş olan başvuruların durumu da gözlerden kaçınılmaması gereken durumlardan biri olduğunu belirten, sendikacılar olduğu bilinmekte. Sendika üzerinden naylon fatura ‘dan bir çok konu hakkında araştırılması için savcılığa olan başvuruların durumuna göre yönetimde olan kişiler seçime katılamayacağı bir diğer iddia edilen konulardan bir tanesi.

Güvenlik iş sendikası seçim çalışmasına girdi mi ?

Güvenlik iş sendikası Her ne kadar üyelerine ve temsilcilerine sorun yok diye bilgiler paylaşsa da, 2.ci olağan kongreden sonra çeşitli bahaneler ile delegelerin çoğunun değiştirin veya sendikadan uzaklaştırılan kişileri sendika yönetimde arası iyi olanlar aracılığı ile bağlantı kurulmaya çalışıldığı iddia ediliyor. Kayyum kararı netleşmesinin ardından delegelerin  üyelerine ihtiyaç duyacak olan yönetim, sendikadan çeşitli yöntemler ile uzak bırakılan ve uzaklaştıran kişilere muhtaç olmuş duruma düşmesi, güvenlik iş sendikasının yönetiminin tekrar seçilme olasılığını %80 etkileyeceği iddia ediliyor. Kayyumun tamamen onaylanıp secim kararında sendikaya çıkabilecek yenir bir adayın delegelerden tam bir oy alacağı ve silme götüreceği belirtiliyor.

Güvenlik iş sendikası yönetimi seçime katılabilecek mi ?

Sendika başkanının ve yönetimi hakkında savcılığa verilen çeşitli nedenler ile sendikayı zarara uğrattıkları iddiası ile başvurunun yapılması, ve bu belgelerin delillerin savcılık makamı tarafından onaylanması sonucu haklarında dava açılacağından dolayı çoğu hukukçu ve sendikacıya göre, olası düşünülen kayyum seçimine girmelerinde sorun olabileceğini iddia edilmesi yönetim dışardan aday mı çıkartmak zorunda kalacak sorusunu akıllara getiriyor. Özel güvenlik haber (ogghaber) olarak özel güvenlik sektöründe olan olumlu ve olumsuz haberleri siz değerli okurlarımız ve sektörümüze aktarmaya devam edeceğiz.

bizi özel güvenlik facebook sayfasından takip edebilirsiniz…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu