Güvenlik İş

Güvenlik iş sendikası aidat hediyesi gelecek mi ?

Güvenlik iş sendikası aidat hediyesi – Türk iş konfederasyonuna bağlı faaliyet yürüten sendika aidat aldığı üyelere sürpriz yaparak 4 ay gibi bir süre almayacağı iddiaları ne zaman duyurulacak ? Ülkemizde 2 büyük iş konfederasyonu olduğu bunlardan birinin Hak iş konfederasyonu , diğeri ise Türk iş konfederasyonu olduğu bilinmektedir. Geçtiğimiz günlerde hak iş konfederasyonunun 1 milyon yeni türk lirası #bizbizeyeteriz kampanyasına bağışladı bilinmektedir. Türk iş konfederasyonun bu kampanya kapsamında henüz bir ses çıkarmaması işçiler ve diğer konfederasyonlar tarafından konuşulmaya başlandığı belirtiliyor. Ama edindiğimiz iddialara göre Türk iş konfederasyonuna bağlı güvenlik iş sendikası kendi çapında şu anda zor dönemler geçirdiğimiz günlerde üyesi olan ve aidat aldığı kişilerden 4 ay gibi bir süre aidat almayacağı teyite muhtaç iddia edilmişti.

Ömer çağırıcı ‘nin bu kampanyaya gönlü yok mu ?

Aidat veren üyelere bir sürpriz yaparak 4 ay gibi bir dönem alınmayacağı görüşüne sendikanın genel başkanı olan Ömer çağırıcının gönlünün olmadığı belirtilirken, çağırıcının sendika içinde tek başına karar alamadığı için yönetimin vermiş olduğu karara uymak zorunda kalacağı belirtiliyor. Güvenlik İş Sendikası ‘na üye olan ve şu dönemlerde aidat veren üyeler ise iddialara göre 15/04/2020 tarihine kadar işçiler lehine sendikadan böyle bir adım gelmese cogu üye istifa ederek dayanışma ücreti alacağını (sendikaya gerek kalmadan tüm haklardan yararlanmak) ve sendikayada aidat ödemek zorunda kalmayacağından dolayı istifa sık şekilde geleceğini,  sendikayı arayıp bilgilendirenlerin olduğu belirtiliyor.

Güvenlik iş sendikası aidat
Güvenlik iş sendikası aidat

Güvenlik iş sendikasından istifa ederek protesto mu edecekler ?

Sendika üyesi ve aidat veren üyeler ile görüşmemizde; artık kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan güvenlik görevlileri sendika ve sendikal faaliyetlerden dolayı bilinçli, tüm işçiler sendikadan istifa edip tüm haklarını dayanışma aidatı adı altında aldıklarını ve sendikaya hiçbir gerek kalmayacağını biliyor. Hatta kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan işçiler öyle bilinçli ki istifa ettiklerinde ve dayanışma ücreti başvuru yaptıklarında 7 ayda açıklanacak olan sendika istatistiklerinde sendikaları ceza vereceklerini bile bilmekteler.

Güvenlik iş sendikası aidat
Güvenlik iş sendikası aidat

Artık işçiler sendikalara değil sendikalar işçilere mecbur duruma geldi. Egerki bu haberi çıkan ve bu zor dönemde üyelerde aidat alınmaya devam ederse 15 inde, görüştüğüm cogu kurum üyesi istifa ederek dayanışma aidatı alacağını belirtti, ama biz güvenlik iş sendikasının bu hafta içerisinde üyelerine bu sürprizi yapacağına inanıyorum DEDİ

özel güvenlik haber facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu