Güvenlik İş

Güvenlik iş sendikası akit tv ’ye ücret ödedi mi ?

Güvenlik iş sendikası akit tv – Türk iş konfederasyonuna bağlı olarak faaliyet yürüten güvenlik iş sendikası yönetimi üstünde karabulutlar dolanmaya devam ederken, sendika yönetim olarak bu bulutları yıkmak için elinden geleni yapmaya devam ediyor. Güvenlik iş sendikasının muhalif kesiminin gündeminde, sendika içerisinde yolsuzluk, naylon fatura, kayyum gibi konuları hakkında görüş, bilgi alışverişi, ve çeşitli evrakların mahkeme aşamasına yetiştirmeye çalıştıkları iddia ediliyor.

En son olarak, yerel mahkemeden ret alıp, bölge idare mahkemesine taşınan ve orada onaylanan, güvenlik iş sendikası kayyum kararı sonrası sendika yönetimi soğuk kanlı olmaya çalıştıklarını göstermeye çalışsalar da, Genel başkan Ömer ÇAGIRICI hakkında savcılığa evrak ve belgeler ile başvurunun onaylanmasından sendika yönetiminin tedirginlik yaşadıkları belirtiliyor. Savcılık aşamasından onay alması durumunda sendika yönetimi olarak yargılanacağı ve kayyumun onay alması durumunda tekrar aday olamayacakları düşünüldüğü belirtiliyor. Sendika üyelerinin bu konuyu takip ettiğini bilen sendika yönetimi, Çeşitli çalışmalar yapmaya başladılar

Güvenlik iş sendikası akit tv ‘ye para verdi mi ?

Geçmiş dönemlerde güvenlik iş sendikasının genel başkanı Ömer çağırıcı ‘nın en iyi sendikacılık ödülünü alması ile sektör içerisinde ilgi çekmiş ve sektör çalışanları olarak herkes taktir ettiği bilinmekte. En iyi sendikacılık ödülünü aldıktan bir süre sonra, ödül veren kuruma sendika tarafından 10 bin yeni Türk lirası para transfer ettiği gündeme gelmiş ve dekontun sosyal medyaya düşmesi ile, ödülün para karşılığında alınmış bir belge olduğu iddia edilmişti.

Geçtiğimiz dönemde sendika başkanı Çağırıcı ‘nın akit TV ‘ye çıkarak röportaj vermesi ise, yine üyeler ve sektör içerisinde bu sefer akit TV ‘ye ne kadar para verildi iddialarını gündeme getirdi. Sendika başkanı olduğu dönemlerde bizler şeffaf sendikacılık yapacağız diyen genel başkan çağırıcı bu ortaya atılan iddialara yanıt verip vermeyeceği merak konusu olurken, geçmiş dönemlerde Ankara da 600 bin yeni Türk liralık evinin olduğu iddialarına da sessiz kalarak oklarını üstüne çekmişti. Çağırıcı bu hakkında bahsedilen iddialara yanıt verip vermeyeceği veya kayyum hakkında ne düşündüğünü özel güvenlik sektörüne özgü, özel güvenlik haber sitemize bilgi paylaşımında bulunacağı gibi kendisine yakın sosyal medya hesaplarına da bilgi paylaşımı yaparak sektör çalışanlarını veya üyelerini bir nebzede olsa aydınlatabilir.

bizi özel güvenlik facebook sayfasından takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu