Güvenlik İş

Güvenlik iş sendikası bam’ın kayyum kararına itiraz..

Güvenlik iş sendikası – son dönemlerde en sıkıntılı dönemlerini yaşarken, sendikaya kayyum istemli dava açan Hasan çiydem ‘in kararına yerel mahkemeden red verilmiş ve ciydem ’in avukatları tarafından davanın üst mahkemeye taşınması sonucunda üst mahkeme yerel mahkemenin vermiş olduğu kararı bozarak sendikanın kayyum atanarak tekrar secime gidilmesini ön görmüştür. Bunun üzerine güvenlik iş sendikası yönetimi üye kaybının önüne geçmek için böyle bir karar olmadığını il temsilcileri ve bölge başkanları aracılığı ile sosyal medyada dile getirmiş olsa da, davayı bir üst mahkemeye taşıyarak kayyum kararının yanlış olduğunu savunmuş olduğu bilinmektedir.

Türk iş, genel başkanı destekliyor mu ?

Türk iş genel başkanı Ergün Atalay ’ın şu anki güvenlik iş yönetimin hakkında çıkan bütün iyi ve kötü olayları bildiği halde güvenlik iş sendikası yönetimine tam destek verdiği iddia ediliyor. Yönetime muhalif olan kesimin bu durumun farkında olduğu belirterek. Ergün Atalay ’ın bu konularda sessiz kalmasından dolayı yakın zamanda sendikanın önünde pankartlar ile, Tüm basını çağırarak Ergün Atalay ‘ın güvenlik iş sendikası ‘nın hangi konumunda olduğunu tüm emekçilere anlatılacağı belirtiliyor. Konfederasyon içerisinde de Atalay ‘ın çağırıcı ’yı devamlı yanında gezdirmesinden dolayı sıkıntılar olduğu da iddialar arasında.

Çağırıcı genel başkan adayı olabilecek mi ?

Sendikaya muhalif olarak bilinen kesim, sendikanın eski mali sekreterin genel başkan ve yönetimi hakkında savcılığa bulunduğu naylon fatura ve çeşitli belgeler ile suç duyurusunda bulunduğu iddia edilmekte. Savcılık konuyu mahkemeye taşıması durumunda sendikaya acılan ve şu anda üst mahkeme de olan kayyum davasının olumlu sonuçlanması durumunda genel başkan olma olasılığının çok az olduğunu iddia ediliyor. Bu konulardan haberi olduğu iddia edilen Ergün Atalay içinde, iddia edilen sendika önünde basın açıklamasında bu konulara değinileceği ve tüm basın mensupları aracılığı ile Ergün Atalay ‘a bu konuları sorulacağı belirtiliyor.

Güvenlik iş sendikası
Güvenlik iş sendikası

Güvenli iş sendikası yeni başkan adayı arıyor mu ?

Güvenlik iş sendikası üst mahkemede olan kayyum davasının olumsuz sonuç gelmesini durumunda şimdiden hazırlık yapıkları iddia ediliyor. Sektör içerisinde olan olayları, bilgilendirme amacı ile paylaştığımız özel güvenlik haber sitemizin edindiği bilgilere göre davanın kendi aleyhlerine çıkması durumunda bir genel başkan adayı arandığı iddia edilirken. Genel başkan yardımcı olan Ahmet durucuk ‘un isminin çok konuşulduğu belirtilirken, cogu sendikada aktif çalışanların gece kulübünde Ahmet durucuk, Fevzi Karataş ‘ın dansöz eşliğinde eğlencede para takarken resimlerinin gündeme gelmesinden dolayı çoğu kişinin tepkili olduğun iddia ediliyor, bu sebepten dolayı ise başka adaylar için görüşmelerin devam ettiği de söylentiler arasında.

Güvenlik iş sendikasının delegeleri çok kızgın olduğu iddia ediliyor

Güvenlik iş sendikasının üst mahkemede olan kayyum davasının olumlu gelmesi ve 2.ci olağan kongredeki delegeler ile secime gitmesi durumunda delegelerin şu anki yönetime kızgın olduğu iddia ediliyor. 2.ci olağan kongre döneminde delegelerin oyları ile yönetime gelen kişilerin, secim den sonra çoğu delegeyi değiştirdiği ve verilen sözlerin hiç birinin yerine getirilmemesinden dolayı kızgın oldukları ve seçim olması durumunda yerel yönetime asla oy vermeyecek çok delege olduğu belirtiliyor. Olağan kongrede çok sayıda delegelere söz verildiği ama bu sözlerin secim den sonra hiç birinin tutulmaması ve o dönemde cogu delegenin ve il başkanlarının yok sayılmasından dolayı muhalif kesimin şansını artırdığı iddia edilmekte.

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu