Güvenlik İş

Güvenlik iş sendikası bölge başkanı ağzını bozdu

Güvenlik iş sendikası bölge başkanı ağzını bozdu

Güvenlik iş sendikası Karadeniz sorumlusu olduğu bilinen Halil Aygün sosyal medyada bir özel güvenlik görevlisi ile küfürleşmesi, özel güvenlik görevlileri tarafından böyle sendikacı olmaz olsun söylemlerini getirdi. Güvenlik iş sendikasında çeşitli konularda ismi gecen Karadeniz sorumlusu geçtiğimiz yıllarda avukatlara dava götürdüğü iddiası ile gündeme gelmişti,

Özel güvenlik görevlisi ile küfürleşti

Güvenlik iş sendikasının Karadeniz sorumlusu olan ve işçilerin haklarını savunmakla yükümlü olan bölge başkanının bir güvenlik görevlisinin özeline giderek tahrik etmesi özel güvenlik görevlileri tarafından sendikalar hakkında fikirlerini değiştirdi. Karşılıklı argo hakaretler içeren yazışmada bir güvenlik sendikasına yakışmayacak ve edep sınırlarını aşan kelimeler dikkat çekti. Aygün’ün türk-iş başkanının paylaşımını yaptığı ve özel sektörde çalışan güvenlik görevlisin inde yorum olarak, Ergün Atalay ’ın geçmişte mikrofon konuşmasından bahsetmesinin ardından, Aygün’ün özeline giderek hakaretli konuşmasının ardından olayların büyüdüğü görülmekte. Aşağıda yapılan konuşmanın hakaret içeren bölümleri kesilerek yer verilmiştir.

Güvenlik iş sendikası

Güvenlik iş sendikası tehdit ediyor mu ?

Güvenlik sendikasından genellikle istifa etmek isteyen üyelerine tehditkar konuşmalar yaptığı iddiaları sosyal medyada yer alırken, Güvenlik iş sendikasının yönetiminde olan Fevzi Karataş ’ın ise sendikanın eski yönetiminde olan bir kişiye tehdit ve hakaretten savcılıkta suç duyurusunun devam ettiği bilinmektedir. Genel başkan olan Ömer çağırıcının ise bölge başkanları ve yardımcılarına laf geçiremediği ve koltuğumdan olurum korkusuyla, sendikada olan tüm olaylara kulak tıkadığı iddia ediliyor.

Güvenlik sendikalarına güven devam ediyor mu ?

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan özel güvenlik görevlileri genel olarak geçmiş yıllara göre güvenlik sendikalarına güvenmediklerini bu yüzden büyük bölümünün istifa ederek dayanışma aidatı aldıgı, istifa etmeyenlerin ise sendikaya güvenmediklerini ama üyeliklerinide devam ettirdikleri belirtiliyor.

 

özel güvenlik
özel güvenlik haber
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı