Güvenlik iş sendikası grupçu mu oldu

Güvenlik iş sendikası – son dönemlerde istifaların yoğun olarak yaşanmasının önüne geçmek için çeşitli formüller düşünmeye devam ediyor. Bal sektöründe, özel güvenlik sendikası ‘na katılan balcı, Kenan karabulut bu istifaların önüne geçmek isteyenlerin başında olduğu görülüyor. Kenan karabulut güvenlik iş sendikası ‘na Bolat Ankaralının yanına almasıyla başladığı bilinmektedir.

Özel güvenlik iş ’inde hiç bir çalışma hayatı olmayan karabulut, özel güvenlik görevlileri ‘nin dertlerini dinleyerek çözüm arıyor. Sendikanın 2.ci olağan kongresinden önce Bolat Ankaralıya kumpas ve genel başkanın bilgisayarına program yüklüyerek verileri çalışmasındaki davada, Bolat Ankaralının şüpheli olarak ismini verdiği Kenan karabulut geçtiğimiz aylarda ise Edirne’ye giderken polis çevirmesine takılmış şüpheli olduğu dava için ifadesini verdikten sonra salıverilmişti.

Güvenlik iş sendikası telegram tutmadığı belirtiliyor.

Güvenlik iş sendikası 2.ci olağan kongresinden sonra devamlı üstünde karabulutlar dolanan sendikalardan biri olduğu bilinmekte. Hatta güvenlik iş sendikasının 25 bin üyesi olduğu dönemde yeni kurulan özgüven sendikası şu anda güvenlik iş sendikasını geçmiş olduğu gibi Türkiye ’nin en çok tutulan özel güvenlik sendikası olduğu açıklanan istatistiklerde görülmektedir. Sendikanın İstanbul sorumlulardan olan Kenan karabulut ise çeşitli projeler yürütmeye çalışıyor. Bunların başında ise hiç kimsenin aklına gelmeyen telegram güvenlik grubu kurmak oldu ve maalesef kısa süre sonra gruptaki etkileşimin az olmasından dolayı grubun açıldığı gündeki hevesin, kaçtığından dolayı yeni projelere yelken açmaya başladıkları iddia ediliyor.

Türkiye ’nin ilk ve tek bağımsız özel güvenlik platformunu kuran Kenan karabulut

Sendikalar son dönemlerde ise facebook üzerinden yürümeye karar verdiği belirtiliyor. İşçilerin sendikadalar dan uzaklaşması ile tekrar üyeler ve özel güvenlik görevlilerine sarılan sendikacılar, Sosyal medyada sıkça karşımıza çıkmaya başladı. Sadece kamu kurum ve kuruluşunda çalışan işçiler ile ilgilenen sendikalara artık, kamu kurum ve kuruluşunda çalışan işçilerinde güven duymadığından dolayı istifa ederek genel olarak hiçbir konfederasyona üye olmadıkları belirtiliyor. Güvenlik iş sendikasının İstanbul sorumluları arasında olan Kenan karabulut ise facebook grubu kurarak sendikasının faaliyetlerini anlatmayı planlıyor. Son dönemlerde işçiler maddi olarak zor dönemler geçirmesine facebook grubunda çare bulabilecek mi tüm özel güvenlik görevlileri sabırsızlık beklediği belirtiliyor.

Güvenlik iş sendikası
Güvenlik iş sendikası

Eski sendikacılar ile yaptığımız görüşmede;

Ben yıllarca özel güvenlik sendikasında yöneticilik yapmış birisiyim, Güvenlik iş sendikasının yöneticilerinin bu kadar aciz bir duruma düştüklerini görmedim. Marmaray da yalan söyleyerek 376 güvenlik görevlileri mağdur ettiler. 696 KHK kadroya geçtikleri için davasından vazgeçen üyelerini icra takibi yaptılar. Bazı kurumlardan hiç aidat almazken diğer kurumlardan almış olduğunuz yüksek aidatlarla çifte standart yaptılar. Loomiste size üye oldukları için işten atılan sonrada sırt çevirdiğiniz güvenlik görevlileri görmezden geldiniz.

Sendikada yöneticilik yaptığınız dönemde bütün imkanlar elinizde olduğu halde hiç bir güvenlik görevlisi yararına hiçbir şey yapmadınız. Şimdi bir grupta güvenlik görevlilerinin sorunlarını nasıl çözeceksiniz. Şovunuzu meydanlarda değil güvenlik görevlileri yanında değil gruplarda yaparsınız. DEDİ.

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu