Güvenlik İş

Güvenlik iş sendikası işçilere 3 bin yeni türk lirası zarar ettirdi

Güvenlik iş sendikası, kurum çalışanlarını bizim sendikamıza geçin bütün alacaklarınızı alırsınız biz profesyonel sendikacıyız diyerek istifa ederek sendikalarına gecen yaklaşık 350 ’ye yakın kişi ’ye ortalama 3 bin yeni türk lirası kadar zarara uğratırlar. Pandemi dönemi öncesi paralarınızı ödeyeceğiz demelerine rağmen henüz paralarını alamayan Yüksek hızlı tren çalışanları mahkemeye verecekleri belirtmekteler. Güvenlik iş sendikası konu hakkında hiç konuşmadığı, biz paranızı ödeyeceğiz ama mali polis sendikaya baskın yapacak diyerek işçileri oyaladığı iddia ediliyor.

Güvenlik İş Sendikası ‘nda Profesyonel olduğunu söyleyenler prosedürü bilmiyor mu ?

Sendikanın İstanbul sorumluları, yüksek hızlı tren çalışanları ile buluşarak bizler profesyonel sendikacıyız, diyerek işçileri umut verdikleri  belirtiliyor. Profesyonel sendikacı olduklarını belirten Serkan tenk, ramazan palak, Ömer çağırıcı, öz iş sendikası ile kurum arasında yapılan toplu sözleşme döneminde işçilerin yanına giderek bize geçersiniz hiçbir alacağınızdan mahrum olmazsınız. Egerki zarar etmeniz durumunda sendikamız sizin zararınızı karşılayacak diyerek 350 yakın kişi kendi sendikalarına geçirerek zararlarına neden oldu. Serkan tenk işçilere verdiği bir söz ise bir evim var gerekirse onu satar sizlerin zararını karşılarım bundan endişe etmeyin dediği, şimdi ise telefonları açmadığı belirtiliyor.

Güvenlik iş sendikası mali polisten korktuklarını belirtiyorlar ?

Pandemi süreci öncesinde Mağdur olan işlere paralarınızı ödeyeceğiz sözü verilmesinin ardından, işçilere biz sizin paranızı ödeyeceğiz ama sendikaya mali polis baskın yapacak ondan korkuyoruz gibi söylendiğini belirten işçiler ise ‘’siz sendika adı altında ne yapıyorsunuz ki orada polisten korkuyorsunuz,  bizlere verdiğiniz sözleri neden tutup bizleri  mağdur ettiniz, Ömer çağırıcı nerede ?’’ bu nasıl genel başkan sözleri ile sitem ettikleri belirtiliyor.

Güvenlik iş sendikası kayyum ’a kadar işleri uzatıyor mu ?

güvenlik iş sendikası ‘na bilindiği üzere kayyum istemli dava açılmış ve bölge idare mahkemesinden onay alınmasının ardından, sendika tarafından bir üst mahkemeye gönderilmişti. Cogu işçiye göre sendika vereceği olan parayı kayyum davasına kadar uzatarak kayyum onaylanırsa yeni gelecek yönetim bu ücretleri ödesin düşüncesinde hareket ettiklerini belirtiliyor. Yine sendika içerisinden aldığımız bilgilere göre sendikanın yönetimi kayyumun çıkacağının farkında olduklarını bu nedenle sendikanın arka planında tüm işleri organize eden Ahmet DURUCUK, geçmiş dönemde kayyum geçiren sendikalar ile irtibata geçerek nasıl bir süreç olduğu hakkında bilgi aldığı iddia ediliyor.

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
error:

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün