Güvenlik İş

Güvenlik iş sendikası işçilerin hakkını verdi mi ? kıdem tazminatı hakkı arıyor.

Güvenlik iş sendikası, güvenlik sendikaları içerisinde en çok ortada olan bir STK olduğu, gerek sosyal medyada, gerekse mahkeme kayıtlarında gözler önüne geldiği görülmektedir. Bilindiği üzere son dönemlerde kıdem tazminatı için hükümet sözcülerinin görüşleri medyaya yansırken, işçi sendikaları ise işçinin kıdem hakkı gasp edilemez söylemleri de sıkça gündeme gelmekte.  Bugün ise işçi kesiminin kıdem tazminatı için işçi konfederasyonları ile cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan külliyede bir araya gelecek.  Türk iş konfederasyonuna bağlı güvenlik iş sendikası ise sosyal medya üzerinde kıdemime dokunma söylemleri ile kendini gündeme taşıma çabası içerisine girdigi görülmekte. Özel Güvenlik Haber olarak, Sendikanın eski yönetiminde olan kişiler ile yaptığımız görüşmede ise:

güvenlik iş sendikası yht güvenlik görevlilerinin hakkını verdi mi ?

‘’kendilerini profesyonel sendikacı olarak tanıtan sendika başkanı çağırıcı ve il başkanları olduğu bilinmekte. Yüksek hızlı trende güvenlik görevlisi olarak çalışan ve öz iş sendikası ile toplu iş sözleşmesi döneminde, bizlere üye olun, tüm haklarınızı alırsınız, Egerki alamazsanız sendika olarak biz bütün alacaklarınızı karşılarız gibi söylemler ile yaklaşık 350’e  yakın kişiyi toplu iş sözleşmesi döneminde istifa ettirerek, toplu sözleşmeden yararlanmaları engellendi ve kişi başı yaklaşık 3000 bin yeni türk lirası zarar etmelerine neden olundugu iddia ediliyor. bunun üzerine biz karşılayacağız tüm zararınızı diyen Ömer çağırıcı sosyal medyada kıdemime dokunma söylemleri yerine zarar ettirdiği işçilerin zararını karşılasın önce.

15 milyar maaş alıp, kıdemime dokunma demek kolay bir iş. Sizler profesyonel sendikacısınız neden yht işçilerini zarar ettirip telefonlara bakmıyorsunuz.’’ Diyerek hakları gasp edilen isçilerin haklarını verilmesini talep etti.

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

] }
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün