Güvenlik İş

Güvenlik iş sendikası Marmaray çalışanlarına verdiği sözler

Güvenlik iş sendikası İstanbul  bölge sorumluları arasında olan Serkan tenk ve Ramazan parlak Marmaray ve hızlı tren çalışanları ile yaptığı toplantında verdikleri sözler tutulmadığı iddia edilirken, toplu sözleşmeden yararlanamayan yaklaşık 300 ile 400 kişiye yakın bir gurubun, şu anda maddi olarak zararı 3500 – 4000 yeni türk lirası olduğu bilinmekte.

Güvenlik iş sendikası
Güvenlik iş sendikası

Sosyal medya üzerinden sitem eden işçiler sendikaya tepkili olduklarını dile getiriyor. Bilindiği üzere öz iş sendikası Marmaray güvenlik görevlileri ile toplu sözleşme döneminden, Güvenlik iş sendikası görevlileri tarafından, bizim sendikamıza üye olun her hangi bir zararınız olmaz olursa da biz karşılarız gibi söylemleri üzerine yaklaşık 300 400 kişi mevcut sendikalarından istifa ederek güvenlik iş sendikasına geçiş yaptıkları, mevcut sendikalarından istifa eden kişileri bu nedenle öz iş sendikasının yaptığı toplu sözleşmeden yararlanamadığı bilinmek. Videoda da Serkan tenk ’inde biz profesyoneliz kimseyi mağdur etmeyiz demesine rağmen, mağdur olan personellere mağduriyetleri giderilmediği görülmek.

Erdal Ervan mali polis ile Sendikaya baskın yapacak

Marmaray ‘da sendika yüzünden mağdur olan işçilerin devamlı güvenlik iş sendikası İstanbul bölge sorumlularını aramaları ve söz verdiğiniz mağduriyetimizi neden gidermiyorsunuz hani siz biz profesyoneliz diyordunuz gibi söylemlerinin üzerine ise, biz bu parayı dağıtacaktık ama sendikanın eski mali sekreteri mali polis ile baskın yapacak gibi söylemleri ile karşılaştıkları belirtilirken, Sendikanın İstanbul il yönetiminde olan kişiler güvenlik iş sendikası ‘na kayyum istemli dava açan ve bölge idare mahkemesinden kayyum ön görmesine neden  hasan çiydem ’ide arayarak aynı kelimeleri sarf ettiği edindiğimiz bilgiler arasında.

Erdal Ervan ile yaptığımız röportajda;

Ben güvenlik iş sendikası ‘nın kurucularındanım ve bir sürede mali sekreterlik yaptım o sendikanın en eskilerden biriyim, sendikaların kuruluş amacı mağdur olan işçilerin yanında olmaktır. Serkan tenk biz profesyonel sendikacıyız diye arkadaşlara bilgi veriyor. Profesyonel sendikacılık yapan bir kişi toplu sözleşme aşamasında olan kuruma gidip bizim sendikamıza üye olun bütün alacaklarınızı alırsınız, alamazsanız biz karşılarız diyebilir mi ? bu nasıl bir profesyonellik anlamış değil. Marmaray çalışanlarına verilen hiçbir söz tutulmadığı görülüyor ve şu anda 300 400 kişi mağdur durumda, mağduriyetlerini gidermemek için bahane arıyorlar. Ramazan palak sendikaya mali polis ile baskın yaptıracak ERDAL ERVAN diye sendikaya kayyum davası açan kişiye kadar telefon açtığını duydum, sendikada kaçak işler mi yapılıyor ? mali polisten korkuluyor anlamış değilim.Güvenlik iş sendikası

Marmaray çalışanlarından bana telefon geliyor ve Erdal bey biz mağduruz, sendika bizim mağduriyetimizi giderecekler ama mali polis ile baskın yapacakmışsınız o yüzden ödemelerimizi yapmıyorlar diye birden çok telefon aldım ve bu beni üzüyor. Ben bir işçinin alacağı üzerinden neden mali polis ile sendikaya baskın yapayım, madem o kadar mali polisten korkuyorlar ‘’ben konyada yaşıyorum olmasa İstanbul’a geleyim beraber mağdur olan işçilerin parasını dağıtalım ’’ sendika paraları ödememek için Marmaray çalışanlarına yalan yanlış bilgiler veriliyor. İşçilerin bu zor süreçte ellerinden gelen çalışmayı yaparken nasıl böyle bir şey yapabilirim. Benim üzerimden söylenen lafların hepsi yalandır. Dediğim gibi sendika Egerki gerçekçiyse İstanbul da mağdurların parasını beraber dağıtalım. DEDİ.

özel güvenlik facebook adresinden bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu