Güvenlik İş

Güvenlik iş sendikası ‘na üye oldular işten atıldılar

Güvenlik iş sendikası ‘na üye oldular işten atıldılar

Dünyanın en büyük nakit yönetim ve değerli kargo lojistik şirketlerinden biri olan, Loomis Güvenlik şirketindeki yaklaşık 50 yakın kişi sendikaya üye oldukları için işlerinden oldu.

Loomis güvenlik şirketinden sayı Çoğunluğun tespiti alarak toplu sözleşmelerden ve sendika haklarından yararlanmak adına güvenlik iş sendikası ‘na üyelik gerçekleştiren Lomis güvenlik görevlileri, Şirket tarafından,  sendikal faaliyet için çalışma yapan 50’ye yakın kişiyi farklı sebepler ile çıkardı.

Yaklaşık 5 aydır işsiz olan veya başka şirketler aracılığı ile hayatını devam ettirmek isteyen güvenlik görevlileri perişan olurken sendika üyeliğinden dolayı işlerinden olan personele sendikanın tüzüğünde olmasına rağmen para yok denerek maddi destek saglamadıklar, yaklaşık 5 aylık bir süre içerisinde bayram öncesi 500 tl ‘lik bir ücret ödedikleri iddia ediliyor.

Sendika Tüzüğünde üyelerin işsiz kalmaları durumunda sendikadan maddi destek sağlanacaktır, maddesine rağmen aylık herhangi bir yardım almadıkları sadece bayram öncesi 500 tl ik bir katkı saglandıgı belirtiliyor. Sendikadan bir açıklama yapılmazken, bazı kaynaklara göre sendikada para olmadığından dolayı ödeme almadıkları belirtiliyor.

Sendikanın eski mali sekreteri

Erdal ERVAN ‘ın verdiği bilgi ve röportaja göre sendikada 4 aylık bir dönem içerisinde eski para ile 2 trilyona yakın bir paranın olmadığı iddia ediliyor. Peki basına yansıyan bu iddialar doğru ise bu paradan 5  aydır, Sendika için işsiz kalan ayriyeten üyesi oldugu işçilere hiç mi para düşmediği sorusu akıllara geliyor.

özel güvenlik haber – Güvenlik İş sendikası

Güvenlik iş sendikası 'na üye oldular işten atıldılar

güvenlik iş tüzüğü
güvenlik iş tüzüğünün 52 maddesinin 4 bendi
güvenlik iş tüzüğünün 52 maddesinin 4 bendi

 

Güvenlik iş sendikası
Güvenlik iş sendikası

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
error:

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün