Güvenlik İş

Güvenlik iş sendikası naylon fatura iddiası

Güvenlik iş sendikası naylon fatura iddiası

Güvenlik iş sendikası son dönemlerde çeşitli konular ile gündeme gelmeye devam ediyor. İlk olarak genel başkanın 600 bin değerindeki evinin ortaya çıkması ve bu evi neyi aldığı soruları gündeme gelmiş ve ne sendikadan nede genel başkandan bir açıklama gelemedi özel güvenlik sektörü yakından incelemeye devam ederken, kısa bir süre sonra ise genel başkan yardımcıları olan Ahmet Durucuk ve Fevzi Karataş ’ın bir eğlence merkezinde eğlenmeleri sırasında dansöze para takarken vermiş oldukları pozlar sosyal medyada büyük yankı oluşturmuş ve uzun süre gündemdeki yeri koruduğu bilinmekte. Sendikaya muhalif olan kesimin günden güne yeni bir paylaşımı ile sendikaya üye olan veya üyelik gerçekleştirmek isteyen kişileri tedirgin ettiği dili getiriliyor.

Sendikadan istifalar yoğunlaştığı iddiası

Türk iş konfederasyon başkanı Ergün ATALAY ’ın işçi zamlarını konuştuğu esnada mikrofon kazası sonrası konuşmaların medyaya yansıması ve güvenlik iş sendikasının iç hesaplaşmaları sonucu istifaların yoğun olarak yaşandığı iddia ediliyor. İstifa edenlerin çoğunun ise Hak iş konfederasyonuna bağlı özgüven sendikasına geçiş sağladığı ise iddialar arasında. Özel güvenlik haber sitesi Yine bir çok kaynaktan aldığımız bilgilere göre ise özgüven sen ’in bu karmaşadan dolayı üye sayısını artırdığı belirtiliyor.

Güvenlik iş ‘te naylon fatura iddiası

Sendikanın eski mali sekreterinin yaptığı paylaşımlar ve edindiğimiz bilgiye göre sendikanın Konya il temsilcisinin aynı ilde bulunan Özel Kariyer Güvenlik Şirketi tarafından sendikaya 2360 TL’lik bir fatura kesildiği bu fatura ile de sendikaya gider gösterildiği iddia ediliyor. Erdal Ervan ile yaptığımız görüşmede ise sendikanın kimsenin eğitim giderlerini karşılamak gibi durumu söz konusu olmadığını ve bu durumun sadece sendikaya gider olarak gösterilmek için çeşitli yerlerden fatura alındığını iddia etti.

Güvenlik iş sendikası
Güvenlik iş sendikası

Konunun gerekli birimlere bildirilerek incelenmesi ve faturayı temin eden ve sendika tarafından kabul görülme sebeplerinin ne olduğunu araştırılmasının istendiği belirtiliyor. Ayriyeten yaptığımız görüşmede sendikanın hukuk işlerinde de bazı usulsüzlükler olduğu ve hukuk işleri biriminin incelenmesi için gerekli belgeler ile savcılığa suç duyurusunda gecen hafta bulunulduğunu iddia etti. Gelecek günlerde sendikanın ve sektörde çalışan özel güvenlik görevlisi meslektaşlarımızı bilgilendirme bazında, konu hakkındaki detaylı bilgileri, takipçilerimiz ile paylaşacağız

özel güvenlik
özel güvenlik haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

] }
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün