Güvenlik İş

Güvenlik iş sendikası yht zararı karşılayacak mı ?

       Güvenlik İş Sendikası –  Marmaray ve YHT ‘de çalışan Özel Güvenlik görevlilerine gönderdiği toplu SMS de üyeleri yanlış yönlendirilen mesajlar gönderdiği ortaya çıkmıştı. Güvenlik iş sendikasının yöneticileri parayı almamak diye bir şey yok diye çalışanlara söyledikleri halde kefili biziz dedikleri iddia edilen ve bu nedenle 370 kişi Öz iş sendikası ‘nın çıkardığı toplu sözleşmeden yararlanamadı. Şimdi de yararlanamayanlara eğitim adı altında mağduriyetlerini gidermek amacıyla 13-14 Mart 2020 tarihleri arasında eğitim adı altında elden 1.000TL ödeme yapılacağını ve 1,5 yılda aidat alınmayacağı sözü verildiği güvenlikler arasında konuşulmaktadır.

Güvenlik iş sendikası
Güvenlik iş sendikası

MARMARAY VE YHT ÇALIŞANLARI  ŞAŞKIN

       Güvenlik iş sendikası genel başkanı Ömer ÇAĞRICI  toplu sözleşmeden yararlanmayanlarla ilgili aile ve sosyal politikalar bakanlığına yazı yazdıklarını bakanlıktan gelen cevaba göre bu paraları ödeyeceklerini söyleyerek algı yaptığı iddia ediliyor, Marmaray güvenlik görevlileri tarafından sıkça konuşulmaktadır. Ayrıca daha önce çıkarttıkları toplu sözleşme ücretlerinin neden ödenmediği de üyeler arsında konuşulmakta Güvenlik İş Sendikası ‘nın sürekli bu tür yanlış bilğiler vererek sendika üyelerine vaatler verip, Güvenlik görevlilerini mağdur ettiği Marmaray güvenlik görevlileri tarafından konuşulmaya devam ediliyor.

YÖNETİM KURULU GENEL BAŞKANIN 370 KİŞİYE ÖDENECEK PARAYI VETO MU ETTİ?

       Ömer ÇAĞRICI ‘nın 370 kişiye verilmesi için. 1.000 TL, yi yönetim kurulu tarafından red edildiği yetki alıncaya kadar oyalama taktiği uygulanması gerektiğini  6356 sayılı yasaya ve sendika tüzüğüne aykırı olduğu yönetim kurulunun bu yönde karar aldığı iddia edilmektedir.

Bir çok Güvenlik İş Sendika üyesi ve kamu kurum ve kuruluşunda çalışan Güvenlik Görevlileri Yalancının Mumu Yatsıya Kadar yanar ata sözünü hatırlatarak Sendikanın İnandırıcılığının kalmadığını ifade ettiler.

Özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu