Ögg Haber

Güvenlik İş

Güvenlik İs

Ülkemizde İçişleri Bakanlığı’na bağlı olarak faaliyet gösteren kurslara katılarak özel güvenlik görevlisi kimlik kartı almış neredeyse 1 milyon insan var. Devlet hastaneleri gibi kamuya bağlı kuruluşlarda güvenlik personelinin kadroya alınması ile birlikte bu sayı her geçen gün artıyor. Hal böyle olunca vatandaşlarımızın da mesleğe olan talebi artmış durumdadır.

Güvenlik iş imkanları geniş mesleklerden bir tanesidir. Çalışma alanları öylesine geniştir ki iş ilan siteleri üzerinde inceleme yaptığınızda bunu fark edeceksiniz. Sadece güvenlik görevlisi olarak değil güvenlik amiri, özel güvenlik müdürü gibi çeşitli kadrolarda da çalışabilirsiniz.

İŞKUR Güvenlik İş İlanları

İŞKUR vatandaş ile işveren arasında köprü veren kurumlardan bir tanesidir. İŞKUR e şube üzerinden iş ilanları kabul edilmektedir. Kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra bulunduğunuz il kısmını doldurmanız ve meslek bölümüne güvenlik görevlisi yazmanız gerekir.

Güvenlik iş ilanlarına başvuru yapabilmek için İŞKUR iş arama bölümünün aktif olması gerekmektedir. Ayrıca İl Şube Müdürlüklerine giderek de danışmanınız ile görüşebilirsiniz. Bu görüşme sonrası e şube üzerinden iş arama durumunun aktif edilerek size uygun işler görüntülenecektir. İş başvurusu yapabilmek için özgeçmişinizde meslekler bölümüne güvenlik görevlisi mesleğinin kaydedilmesi gerekir.

İş İlan Siteleri Üzerinden Yayınlanan İlanları Takip Edin

İş ilanlarının yayınlandığı pek çok internet sitesi bulunmaktadır. Bu sitelerde güvenlik iş araması yaptığınız taktirde size uygun ilanları listeleyebilirsiniz. İkamet ettiğiniz il ve ilçeyi tercih etmeniz işlere daha kolay ulaşmanızı sağlayacaktır. İş ilan sayfalarına özgeçmişinizi kaydetmeniz ve iş tecrübelerinizi yapmanız işverenlerin dikkati çeker.

Yapılan inceleme sonrası işverenler tarafından kısa zaman içerisinde görüşmeye çağırılabilirsiniz. Yapılacak olan mülakat sonrası işe başlayabilirsiniz. Ancak ilanları dikkatlice inceleyin. Firmaların, kurum ya da kuruluşların personelinden taleplerini okuyun.

İş tecrübesi işverenler nezdinde oldukça önemlidir. Güvenlik iş ilanlarında da genel olarak saha tecrübesi olan personellerin istihdam edileceği belirtilmektedir. Ayrıca güvenlik kimlik kartınızın süresi de işverenler açısından önemlidir.  ilan siteleri üzerinden bulabileceğiniz gibi güvenlik şirketlerinde de istihdam edilebilir ve farklı işletmelerde güvenlik görevlisi olarak görevlendirilebilirsiniz.

özel güvenlik

güvenlik haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı