özel güvenlik bilgi sistemi

güvenlik kimlik kartı yenileme süresi

Güvenlik kimlik kartı yenileme süresi Kamu kurum ve kuruluşları ve özel sektörde çalışan özel güvenlik görevlileri bilmektedir ki kimlik kartlarının belli bir süre zarfında kullanılmaktadır ve bu süre zarfı dolduğunda ise yeniden özel güvenlik eğitimi alarak tekrar yenilememiz gerekmektedir. Sektör içinde yıllardır en çok konuşulan tartışmanın başında ise güvenlik kimlik kartının süresiz olarak geçerlilik süresi olmasını isteyen yüzbinlerce özel güvenlik görevlileri olduğu bilinmekte, ve en son olarak sosyal medyada bir sayfada bir eylem başlatarak özel güvenlik kimlik kartı sınırsız olsun imza kampanyası başlattığı ve bu kampanyanın baya bir imza aldığı bilinmektedir. Özel güvenlik haber sitesi ogghaber ’de bu imza kampanyasına destek verdiğimiz ve Özel Güvenlik Kartı Yenileme Süresi ’nin sınırsız olması için destek vermiştik.

Güvenlik Kimlik Kartı Yenileme Süresi Ne Kadar ?

Güvenlik Kimlik Kartı Yenileme Süresi Ne Kadar sorusu sıkça karşımıza çıkmaktadır. buna göre Özel Güvenlik görevlileri her 5 yılda bir güvenlik eğitim veren şirketler aracılığı ile eğitim tazeledikten sonra, ögg yenileme sınavı’na girerek kimlik kartlarının süresini uzatmaktadır. Yenileme Sınavı’nda kalma yoktur ve eğitime katılmak zorunluluğu mevcuttur. Özel Güvenlik Kimlik Kartı ’nın süresinin bitmesine 6 ay kalası güvenlik kurs ’una başvurarak eğitimini tamamlamış sınava girmeye hak kazanmış olması gerekmektedir. Çalışan özel güvenlik görevlisi kimliğini yenilememesi durumunda veya yetişmemesi durumunda çalışması fesih edilmektedir.

güvenlik kimlik kartı yenileme süresi hakkında daha fazla bilgi için özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
error:

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün