Ögg Bilgiözel güvenlik bilgi sistemi

Güvenlik Kimlik Yenileme 2019

Güvenlik Kimlik Yenileme

Güvenlik görevlisi olarak çalışmakta olan yüz binlerce vatandaşımız çok yoğun bir şekilde güvenlik kimlik yenileme araştırması yapmaktadır. Güvenlik görevlisi olarak çalışmakta olan birçok insan işini kaybetmemek için kimlik kartlarını yenilemek zorundadır. Henüz çalışma fırsatına sahip olamamış kişiler ise faal olarak iş başvurularına devam edebilmek için kartlarını yenilemelidirler.

Güvenlik görevlisi kimlik

kartına sahip kişiler kartlarını yenilemek için yine özel güvenlik kurslarına kayıt yaptırmalıdırlar. Güvenlik görevlisi olduğunuzu belirten kimliklerimizin üzerinde bulunan son geçerlilik tarihinden 6 ay önce kurslara kayıt yaptırmış olmalı ve eğitimlere başlamış olmanız gerekmektedir. Güvenlik görevlisi olarak istihdam edilmiş kişiler bu süre zarfında kurs başvurularını yapmadıkları takdirde iş sözleşmeleri işveren tarafından tek taraflı olarak fesih edilebilir.

Güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olan ancak çalışmayan kişilerin kimlik kartlarının kullanım süresinin son 6 ayında kursa başvuru yapmaları gibi bir zorunluluğu yoktur. Ancak kimlk kartı kullanım tarihi geçtiğinde kursa başvuru yapıldığı taktirde güvenlik kimlik yenileme süreci tamamlanana kadar ög görevlisi olarak çalışma fırsatları da yoktur. Güvenlik kimlik kartı yenileme amacıyla kursa başvuran adaylar 50 saatlik eğitimin ardından sınava tabi tutulurlar ve başarılı olan adayların kimlikleri yenilenir.

Güvenlik Kimlik Kartı Yenileme İçin Gereken Evraklar

Kimlik kartlarını yenilemek isteyen özel güvenlik görevlileri bu işe ilk başladıkları aşamaya dönerler diyebiliriz. Daha önce sertifika almak için başvuru yaptıkları kurslara yine aynı şekilde başvuru yapmak ve 50 saatlik eğitimin ardından başarılı bir sınav geçirmek zorundadırlar. Kursa başvuru yapmak için ise gereken bazı evraklar vardır. Güvenlik kimlik yenileme için gereken evraklar şunlardır;

  • Kimlik yenileme isteğinize dair şahsi dilekçenizin kursa verilmesi gerekir.
  • Yenileme eğitim sertifikanızın aslı ve fotokopisi istenir.
  • Adli sicil kaydı kursa teslim edilmelidir.
  • Kan grubunuzu gösteren belge olmalıdır.
  • Türkiye Cumhuriyeti kimlik belgenizin aslı gösterilerek fotokopisi verilmelidir.
  • Özel güvenlik görevlisi kimlik kartınızın aslı gösterilerek fotokopisi teslim edilmelidir.
  • 4 adet biyometrik fotoğraf istenmektedir.
  • Güvenlik kimlik kartını silahsız dan silahlıya yükselten kişiler lise mezuniyet diplomalarının aslını göstererek fotokopisini teslim etmelidirler.

Tüm bu belgelerle birlikte kursa yenileme kaydını gerçekleştiren ve kursu başarı ile tamamlayan kişiler özel güvenlik görevlisi olarak çalışma hayatlarına devam edebilirler.

özel güvenlik

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

] }
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün