özel güvenlik bilgi sistemi

Güvenlik nasıl olunur

Güvenlik nasıl olunur sorusu son dönemlerde özel güvenlik haber (ogg haberleri)sitemize gelen sorulardan biri olması nedeni ile kursiyerler ve özel güvenlik görevlisi olmak için araştırma yapan kişiler için bu makaleye yer verme gereği duyduk. Kamu kurumlarında çalışan taşeron işçilerin kadroya geçmesinin ardından özel güvenlik sektörüne artan rağbet ile ögg mesleği hızlı şekilde büyümeye devam ediyor. ögg nasıl olunur hakkında bilgisi olmayan kişilerin ise linkte paylaştığımız makalemizi okumasını tavsiye ederiz.

özel güvenlik nasıl olunur

özel güvenlik nasıl olunur  sorusuna cevap verecek olursak bulundukları illerdeki özel güvenlik şirketlerine başvuru yapmaları gerekmektedir. Bulunulan ilde Emniyet genel müdürlüğü özel güvenlik şube tarafından denetlenen ve özel güvenlik temel eğitim kursları ‘na kayıt yaptırarak ilk etapta güvenlik temel eğitimi tamamlaması gerekmektedir. Temel eğitimi başvuru ile bitiren güvenlik görevlisi adayları yılda 6 defa Türkiye geneli gerçekleştirilen özel güvenlik sınavı ‘na tabi olmaktadır. Sınavı başarı ile (60 ve üzeri) geçen kursiyerler özel güvenlik sertifikası almaya hak kazanmış sayılırlar.

Özel güvenlik olma şartları boy sorunu varmı

özel güvenlik olma şartları – Türkiye standartlarına bakıldığı zaman özel güvenlik görevlisi olmak isteyen bayanların en çok sorun yaptığı konuların başında gelen özel güvenlik boy ve kilo sorusunun cevabını arayan ve bu nedenle özel güvenlik temel eğitim kursuna girmeye çekinen çok sayıda bayan özel güvenlik görevlisi olduğu belirtiliyor. Sorun olarak düşünülen bu sorunun cevabını ise 5188 sayılı özel güvenlik kanununda açıkça belirtilmiş durumdadır. 5188 sayılı kanun ‘da özel güvenlik olma şartları arasında boy ve kilo standartlaşması bulunmamaktadır (aşırı bir sorun olmaması durumunda). 5188 sayılı kanununda özel güvenlik olmak için bir sorun teşkil etmese de, maalesef ülkemizde iş bulma konusunda şirketlerin koyduğu standartlarda karşınıza çıkabilmektedir.

Güvenlik nasıl olunur gibi kafanıza takılan sorular için özel güvenlik facebook sayfasından takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu