özel güvenlik bilgi sistemi

Güvenlik nedir ?

Güvenlik nedir5188 sayılı kanuna göre faaliyet yürüten ve gerekli kurstan eğitim alarak sınava tabi tutulan ve sınavdan başarılı puan alanmış kişilere kısacası eğitim görmüş kişilere verilen isimdir. Güvenlik görevlisi olmadan önce 120 saatlik bir eğitime tabi tutulan kursiyerler gerekli ama yetersiz bir eğitimden geçirilir. 120 saatlik Özel Güvenlik Eğitim sonrası sınava tabi tutulan Güvenlik ‘ler Silah soruları hariç 100 sorudan, 60 tanesini doğru yapmış kişiler başarılı sayılarak Özel Güvenlik Kimlik Kartı almaya hak kazanırlar.

Güvenlik Alimi

Güvenlik alimi genellikle özel sektörde çoğunluk sağlamaktadır. 4 Aralık 2017 tarihi ile kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan taşeron işçilerin sürekli işçi statüsüne geçtiklerinden dolayı, Kamu Özel Güvenlik Alımı çok nadir olmaktadır. Kamu kurumlarına alım gerçekleştirileceği zaman Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapılan ilanlar ile İşkur Güvenlik Alimi adı altında iş kur üzerinden kura ile alım gerçekleştirilmektedir.

İlgili Makaleler

Tepe Güvenlik

Tepe Güvenlik Özel sektörde ise büyük şehirlerde iş potansiyeli çok olduğundan dolayı neredeyse kriter aranmaz şekilde Güvenlik Görevlisi Alımı gerçekleştirilmektedir. Kırsal kesimlerde iş potansiyeli az ve güvenlik sertifikalı eleman çok olmasından dolayı, kura ve eleme usulü ile alım gerçekleştirilmektedir. Büyük bir bölümü ise torpil üzerinden yapılmaktadır. Kırsal kesimlerde iş bulamayan özel güvenlik görevlileri genelde büyük şehirlere gurbetçi olarak giderek yaşamlarını sürdürmeye çalışmaktadır. Metropol bir şehir olan İstanbul’da ise genelde Avrupa Yakası Güvenlik İş İlanları sıkça bulunduğu bilinmektedir. Elit kesim olduğundan dolayı günü birlik part time iş ilanlarıda Avrupa Yakası Güvenlik İş İlanları olarak sıkça karsımıza çıkmaktadır. İstanbul’un eğlence merkezlerinde yoğun olduğu taksim etiler bölgesinde ise genelde Koruma elemanı aramaktadır ve genelde koruma işi yapanlarında güvenlik kimlik kartları bulunmaktadır. Güvenlik İş ilanları kırsal kesimde zor bulunmakta iken büyük şehirlerde her sertifikalı güvenlik görevlisi rahatlıkla yaşamını sektör üzerinden sürdürebilmektedir. Özel güvenlik görevlileri ile alakalı her şeyi Özel Güvenlik Haber ve Platformumuzda bulabilirsiniz, sektöre özgü olan özel güvenlik haberleri, 5188 sayılı kanun, işçi hakları ile alakalı platformumuz sizler için kurulmuştur. sizleride ailemizin içinde görmek bizi mutlu etmektedir.

Güvenlik nedir gibi kafanıza takılan soruları özel güvenlik facebook sayfasından sorabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
error:

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün