Ögg Bilgiözel güvenlik bilgi sistemi

Güvenlik randevu alma

Güvenlik Randevu Alma

Özel güvenlik görevlileri belirli aşamalarda güvenlik randevu alma işlemini gerçekleştirmelidirler. Özel güvenlik görevlisi olmak isteyen bir kişi öncelikle devlet tarafından onaylanmış kursu bitirmektedir. Daha sonrasında ise ÖGG Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen sınava katılarak başarı olmalıdır. Bu sınavda başarı olan adaya özel güvenlik kimlik kartı verilir. Tam da bu aşamada özel güvenlik görevlileri kimlik kartlarını alabilmek için randevu alarak kimlik kartına sahip olabilir.

Her ilin emniyet müdürlüğüne bağlı olarak çalışan Özel Güvenlik Şube Müdürlüğünün sitesinden online işlemler kısmından randevu almanız mümkündür. Daha sonra sizin için oluşturulan randevu tarihinde istenilen evraklarla birlikte müdürlüğe giderek kimlik kartınızı alabilirsiniz.

Özel güvenlik görevlileri kimlik kartlarını aldıktan sonra çalışma imkanına sahip olurlar. Kamu kurum ve kuruluşlarında, özel şirketlerde çalışma imkanları vardır. Ancak iş hayatlarına devam edebilmeleri için kimlik kartlarını belirli bir süre sonra yenilemeleri gerekmektedir. Çünkü kimlik kartlarının geçerlilik süresi belirli bir tarihe kadardır. Bu tarih sona ermeden önce yine onaylı bir kursa başvuru yaparak eğitim görmeleri ve yenileme sertifikası almaları gerekmektedir. Kimlik kartı yenileme işlemlerini başarı ile sona erdiren güvenlik görevlileri kimlik kartlarını alabilmek için yine güvenlik randevu alma işlemini gerçekleştirmelidir. Yine aynı şekilde internet üzerinde randevu alarak kimlik kartlarına sahip olabilirler.

Özel Güvenlik Kimlik Kartı Alma

Özel güvenlik görevlisi olarak çalışmak isteyen kişiler özel güvenlik kimlik kartına sahip olmalıdırlar. Özel güvenlik kimlik kartına sahip olmak için ise ÖGG Dairesi Başkanlığının düzenlediği sınava katılmak gerekmektedir. Bu sınava özel güvenlik sertifikası olan adaylar katılabilmektedirler.

Özel güvenlik sertifikası onaylı kurslarda eğitim görerek alınabilmektedir. Kursa kayıt esnasında bazı şartları taşıyıp taşımadığınıza bakılır ve bu duruma göre kaydınız gerçekleştirilir. Kurs süresi boyunca 100 saatlik bir eğitim görürsünüz. Silahlı özel güvenlik kursiyerleri ayrıca 20 saatlik silah eğitimi alırlar. Bu kurs süresi boyunca eğitimine devam eden ve başarılı olan adaylara sertifika verilir. Daha sonra aday bu sertifika ile başkanlığın yaptığı sınava katılır ve başarılı olması halinde özel güvenlik kimlik kartını almaya hak kazanır. Yukarıda açıkladığımız şekilde güvenlik randevu alma işlemleri sonrasında başarılı olan adaylar kimliklerini alabilirler.

 

Güvenlik randevu alma
Güvenlik randevu alma

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu