özel güvenlik sınavı

Güvenlik Randevu

Güvenlik Randevu

Yeni kimliklerini bastırmak ya da süresi dolmuş kimlikleri değiştirmek isteyen özel güvenlik görevlisi personellerinin güvenlik randevu alması gerekmektedir. Randevular İl Emniyet Müdürlüğü web sitesi üzerinde yer alan randevu formları üzerinden alınmaktadır. Her ilde bu tarzda bir başvuru formu olmayabilir.

Şayet güvenlik randevu almak için başvuru formu bulunmuyor ise dilekçe yardımı ile müdürlüklere şahsen giderek başvuru yapmanız gerekecektir. Her ilde randevu sistemi birbirinden farklı işleyebilmektedir. Randevunuzu aldıktan sonra randevu gününde sizden talep edilecek olan evraklar ile müracaatınızı gerçekleştirmeniz gerekiyor. Ancak kartınızı teslim alma süreniz biraz uzun olacaktır, en başından söyleyelim.

Güvenlik kimlik kartı başvurusu sonrası hakkınızda güvenlik soruşturması başlatılmaktadır. Kimlik kartı alabilmek için temel şartlardan bir tanesi de bu soruşturmadan sorunsuz bir biçimde geçmektir. Şayet güvenlik görevlisi personeli olarak istihdam edilmenize herhangi bir engel teşkil edecek olan durum varsa ne yazık ki kimlik kartı sahibi olamazsınız.

Güvenlik randevu aldıktan ve güvenlik soruşturması yapıldıktan sonra soruşturma sonucu olumlu olan adayların kimlik basılma sürecine geçilecektir. Kimlikler basıldıktan sonra Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Daire Başkanlığı kimlikleri teslim alacaktır. Gerekli kontroller yapıldıktan sonra kimlik kartları PTT A.Ş.’ye teslim edilecektir.

PTT’ye teslim edilen kartlar özel güvenlik görevlisi adayı tarafından dilekçede beyan edilen adreslere gönderilecektir.  Şayet vermiş olduğunuz adres beyanatı yanlış ise kimliğiniz tarafınıza ulaşamayacaktır. Ancak adres doğru ise kimlikler 3 iş gününde il merkezlerine gelecektir. İlçe merkezlerine kimliklerin gönderimi 4 iş günü sürecektir. Köylere gönderim ise 1 haftayı bulmaktadır.

Kimliğinizi teslim aldıktan sonra artık güvenlik görevlisi personeli olmak için sıra iş başvurusu aşamasına gelmektedir. OGG haber üzerinde yer alan bu ilanları inceleyerek hemen başvurunuzu yapabilir ve aktif olarak çalışma hayatına katılabilirsiniz.

Güvenlik randevusu esnasında eksik evrakınız olmaması gerekir. Bu konuda net bir bilgi almak için il müdürlükleri ile irtibat da kurabilirsiniz. Güvenlik randevu aşamasından sonra şayet güvenlik soruşturmanızda herhangi bir olumsuz durum meydana gelirse kimliğinizin basılması mümkün değildir. Sadece yeni bir kimlik alımı için değil, süresi dolan kimlikleriniz için de randevu almanız ve aynı işlemi tekrarlamanız gerekecektir.

özel güvenlik

OGGHABER

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu