Ögg Bilgi

Güvenlik Sertifikası Nasıl Alınır 2021

Güvenlik Sertifikası Nasıl Alınır 2021 ve Güvenlik Sertifikası hakkında merak edilen sorular yoğun şekilde karşımıza çıkmaya başladı. İşsizliğin yoğun şekilde artmasının sonucunda sektör değiştirmek isteyen veya işsiz kalan vatandaşların merak ettiği konular oldukça fazlalaşmakta. Güvenlik görevlisi olarak çalışma hayatını sürdürmek isteyen vatandaşlar özel kimlik kartı almak için bulundukları illerde bulunan özel güvenlik şirketlerinin yolunu tutuyor. Bilindiği üzere özel güvenlik sertifikası silahlı ve silahsız olmak üzere 2 bölümden oluşmaktadır. Silah ve silahsız sertifika alınmasının ardından bu sertifikasının özel güvenlik kimlik kartına dönüştürülmesi gerekmektedir.

Güvenlik Sertifikası Alma

Güvenlik sertifikası alma hakkında değişik bilgiler internet ortamında yayılmakta. Bilgi kirliliğine neden olan ve sıkça yayınlanan bilgilerin birçoğu eksik veya yanlış anlatılması sonucu mağduriyetlere neden olmaktadır. Güvenlik sertifikası almak isteyen kişilerden istenen şartlar.

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • Silahsız sertifika alacak adayların en az 8 yıllık eğitimini tamamlamış olması gerekmekte.
  • Silahlı sertifika alacak olan vatandaşlar ise en az lise mezunu olması gerekmektedir.
  • Taksirli suçlar hariç̧ olmak üzere, ağır hapis veya altı aydan fazla hapis veya affa uğramış̧ olsa bile Devletin şahsiyetine karsı islenen suçlarla, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, emniyeti suiistimal, sahtecilik, hileli iflas veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç̧ kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, Devlet sırlarını açığa vurma, laf atma, sarkıntılık, ırza tasallut, ırza geçme, kız, kadın veya çocuk kaçırma ve alıkoyma, fuhşa teşvik, fuhuş̧ için aracılık, uyuşturucu madde kullanma, uyuşturucu madde kaçakçılığı suçlarından dolayı hükümlü̈ bulunmamak.
  • Kamu haklarından yasaklı olmaması gerek
  • Görev yapmasına engel olacak sağlık sorunu olmamak
  • Temel eğitimini başarılı şekilde bitirmesi gerek

Güvenlik Sertifikası Fiyatları

Güvenlik Sertifikası Fiyatları bulunduğunuz il/ilçe göre değişiklik göstermektedir. Son dönemlerde Ülkemizde neredeyse her şeyin zamlanması sonucu özel güvenlik sertifika almak için gidilen kurs fiyatlarına da etkisi oldu.

– Silahlı güvenlik eğitim kurs ücreti ortalama 1000 TL kadardır.
– Silahsız güvenlik eğitim kurs ücreti ortalama 750 TL kadardır.

Güvenlik sertifikasını yenileme ücreti ise 2021 yılında;
– Silahlı güvenlik sertifikası yenileme ücreti 750 TL kadardır.
– Silahsız güvenlik sertifikası yenileme ücreti 550 TL kadardır.

bizi sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

FAQ

Güvenlik sertifikası almak isteyen kişilerden bir takım şartlar mevcuttur. bunları sitemiz üzerinden inceleyebilirsiniz

bulunduğunuz il/ilçeye göre değişiklik göstermektedir. Detaylar için sitemizi takip edebilirsiniz.

silahlı güvenlik sertifikası ortalama 1000 yeni türk lirasına takabil etse de bulunduğunuz il/ilçe 'ye görede değişiklik göstermektedir.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün