Ögg Bilgiözel güvenlik bilgi sistemi

Güvenlik sertifikası ne kadar 2019 ?

Güvenlik sertifikası ne kadar 2019 ?

Türkiye’nin günden güne büyüyen ve ekonomik sıkıntılardan dolayı genç kesimin iş kapısı haline gelen özel güvenlik sektöründe çalışmak isteyen kişi sayısına buna göre günden güne artmaya devam ediyor. 2017 ve 2018 istatistiğine göre yaklaşık 1,5 milyona yakın özel güvenlik kimlik kart sahibi oldugu ve bunun yaklaşık 300 binine yakın bir kesimi kamuda özel güvenlik görevlisi olarak istihdam sağlanırken, 500 bine yakın kişi ise özel sektörde güvenlik görevlisi olarak iş hayatını sürdürmektedir, geriye kalan güvenlik kimlik kart sahibi kişi ise iş aramaya devam etmekte.

güvenlik sertifikası ne kadara mal oluyor

diye güvenlik şirketlerinde araştırma yapan kişi sayısında, son dönemlerde ve ekonomik kriz sonucu işsiz kalanlardan sonra takip eden sayısında bir yükseliş oldugu şirket yetkilileri tarafından iddia edilmekte. 2019 yılında özel güvenlik sertifikası ne kadar diye araştırma yaptığımızda işsiz olan bir kişi için yüksek meblağlara mal oldugu görülmektedir.

güvenlik sertifikası fiyatları 2019 yılında yükselişte olmasına rağmen ülkemizde issizliğin yoğun olmasından ve özel güvenlik bünyesinden çalışmak isteyenlerinin sayısının gözle görülecek kadar fazla olması güvenlik şirketleri tarafından güvenlik eğitim kursları açmaya yönlendiriyor.

güvenlik sertifikası ücretleri aşağıdaki gibidir

Kurs ücreti: 500 TL.
Poligon ücreti: 60 TL.
Sınav ücreti: 80 TL.
Sağlık raporu: 200 TL.
Silahlı kimlik harcı: 737 TL.
Belge masrafı: 20 TL.
Kimlik kartı harç: 20 TL.

ortalama fiyat 1617 TL gibi meblağ karşımıza çıkmakta olsada bu firmalar arasında az bir fark ile az ve çok olarakta karşımıza çıkabilmektedir. güvenlik kursu derslerine girmek zorunlumu zorunluysa kaç saat gibi sorular ise sıkca karşımıza cıkan sorulardandır. Güvenlik Kursu Derslerine girmek evet zorunludur ve belli bir saat derslere katılım gerçekleştirilmez ise dersten kalınmaktadır.

Güvenlik Sertifikası Ne Kadar 2019 yılında ne kadar olduğunu kısaca siz özel güvenlik haber takipçilerimize anlatmaya ve ön bilği vermeye çalıştık

özel güvenlik

özel güvenlik haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu