özel güvenlik sınavı

Güvenlik Sınav Sonuçları

Güvenlik Sınav Sonuçları – Özel güvenlik görevlisi sınavları ile ilgili tüm detaylar adaylar tarafından merak ediliyor. Sınav ve sınav sonucu bilgilerine ise nasıl ulaşılacağını bilmeyen bir kitle bulunuyor. Yılda 6 kez yapılan sınav özel güvenlik sınav detaylarına ve sınav sonuçlarına nasıl ulaşabileceğinize dair detaylı bilgiyi haberimizde bulabilirsiniz.

Güvenlik Sınavları

Özel güvenlik görevlisi kimlik belgesine kavuşabilmek için özel güvenlik kurslarına katılım sağlamak gerekiyor. Şartları taşıyan adaylara kurumlar tarafından onaylı bir şekilde silahlı/silahsız özel güvenlik sertifikaları teslim ediliyor. Sertifikası olan adaylar güvenlik sınavlarına katılım hakkı elde ediyor.

Adayların sınavlardan başarılı olarak geçmeleri için 60 puan ve üzerinde not almaları gerekiyor. Güvenlik sınavları yılda 6 kez yapılıyor. Güvenlik sınav sonuçları ilan edildiğinde ise daha düşük puana sahip olan adayların tekrar yapılacak olan sınavlara katılım sağlamaları gerekiyor.

Güvenlik Sınav Sonuçları Nereden Öğrenilir ?

Güvenlik sınavlarına ilişkin tüm duyurular Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Daire Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yapılmaktadır. Adayların bu sınavlara katılım sağlamak için yapacakları başvuruların tarihleri, güvenlik sınav sonuçları bu site üzerinden duyurulmaktadır. Özel Güvenlik Daire Başkanlığı resmi internet sitesine giriş yaparak sonuçlar hakkında bilgi alabilirsiniz. Şayet sorgulama yaptığınızda sınav puanınızın düşük olduğunu görürseniz daha sonra yapılacak olan sınavlara katılım hakkınız olduğunu bilmelisiniz.

Yine Daire Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden sınav takvimine ulaşabilirsiniz. Katılmış olduğunuz sınavların sonuçları kısa zaman içerisinde açıklanmaktadır. Adayların sınavlardan iyi puanlar alması önemlidir. Özellikle istihdam aşamasında puanları dikkate alan işverenler bulunmaktadır. Ayrıca güvenlik görevlisi dışında, özel güvenlik amiri gibi kadrolarda istihdam edilebilmek için de sınav sonuçlarınızın yüksek olması önemlidir.

Güvenlik sınav sonuçları http://www.ozelguvenlik.pol.tr/ adresi üzerinden ilan edilmektedir. Ayrıca sınavlara ilişkin talimatlar da yayınlanmaktadır. Sadece özel güvenlik görevlisi sınavları değil kimlik yenileme sınavlarına ilişkin duyurular da bu site üzerinden yapılmaktadır. Linke giriş yaptığınızda sağda açılan menülerden sınav işlemlerine tıklayınız. Burada sınav sonuçları ve sınav takvimi linkleri bulunmaktadır. Sınav sonuçlarını tercih etmeniz durumunda sınavlara yapılacak olan itirazlar, itiraz sonuçları, sınav sonuçları gibi çeşitli duyurular ile karşılaşırsınız.

özel güvenlik

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu