özel güvenlik sendikaları

Hak-iş ’ten Öz Güven Sen ve Öz Büro Sen ‘den yoğun şekilde istifalar

Hak-iş ’ten Öz Güven Sen ve Öz Büro Sen ‘den yoğun şekilde istifalar var

Hak-iş konfederasyonun geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu kongre sonrası, bağlı bulunduğu konfederasyondan ve sendikalardan hızlı şekilde istifalar. İstifaların başlıca sebepleri olarak ta öz iş sendikasının haksız şekilde ihraç edilmesi, ve sendikaların konfederasyona ulaşamaması, ilgisizlik gibi konular da devam ederek gelen konular olduğu iddia ediliyor. Sosyal medyada, neredeyse saat başı bir üyenin e devlet üzerinden istifa edip yine sosyal medyada istifasını açıklaması görünmektedir.

Öz Büro Sen ve Öz Güven Sen istifada başı çekiyor

İstifaların genel olarak ise öz büro sen ve öz güven sen ’den geldiği iddia ediliyor. Bilindiği üzere ak parti belediyelerin, chp ’ye geçişinden sonra öz güven sen ’den belli bir istifa oldugu genel basına yansıyan haberlerdendi. Hak-iş konfederasyonu ‘nun kongresinden sonra zaten kızgın olan üye ve temsilciler, artık dayanamayarak istifalarını açıklamaya başladılar. Özel güvenlik sektöründe faaliyet yürüten öz güven sen gelecek günlerde açıklanacak istatistiklerde güvenlik ve savunma alanında liderliği alacağı beklenirken, istifaların yoğunluğundan dolayı düşüşe mi geçecek bilinmiyor.

Hak-iş
Hak-iş

Öz Büro Sen konfederasyon değişecek mi ?

Hak-iş konfederasyona olan kızgınlıktan dolayı sendikadan istifa edenlerin sayısı günden güne artarken, öz büro sen’de temsilcilik yapan kişilerinden sosyal medya üzerinden istifa ettikleri görülüyor. İlerleyen zamanlarda öz büro sen istifaları durdurmak amacı ile yeni bir oluşum olan ÜLKEM-İŞ KONFEDERASYONU ’na yeşil ışık yakar mı bilinmezken sendika ve konfederasyon bir önlem almaz ise istifaların zor duracağı belirtiliyor.

özel güvenlik

ögghaber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
error: