Özel Güvenlik

Hastane güvenlik görevlilerini hastanelik ettiler

Hastane güvenlik görevlilerini hastanelik ettiler özel güvenlik haber (ogg haber) sitesi olarak edindiğimiz bilgilere göre. Olay Siverek devlet hastanesinde meydana geldi. 7 ağustos tarihinde karakeçi mahallesinde meydana gelen otomobil devrilmesi sonucunda 9 kişi çeşitli yerlerinden yaralandılar. Yaralanan kişiler Siverek devlet hastanesine sevk edilirken, hasta yakınlarıda hastaneye akın etti.

Covid-19 nedeni ile özel güvenlik uyarıda bulundu

İddiaya göre hastane güvenlik görevlileri hasta yakınlarını covid-19 salgını nedeni ile hasta yakınlarını açıl dışına çıkmaları konusunda bilgi verdi. Bu uyarıya uymayan hasta yakınları kısa süre sonra hastane güvenlik görevlileri ile tartışmaya başladılar. Çıkan tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucunda 5 güvenlik görevlisi darp edildi.

Hastane personelleri darp raporu alarak hasta yakınları hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. Olay yerine gelen jandarma ekipleri tarafından işlem gören ve gözaltına alınan Mahmut B ve kardeşi Mehmet B işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. 2 kardeş çıkarıldıkları mahkemeye göre ‘’basit yaralama ve görevi yaptırmama’’ suçlarından tutuklandı.

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu