Özel Güvenlik

Hastane güvenlik görevlisi corona yakalandı

Hastane güvenlik görevlisi – Derince eğitim ve araştırma hastanesinde çalışan özel güvenlik görevlisi deniz haseki yapılan test sonucunda tahlillerinin pozitif çıktığı ve sonrasında ailesi ve çocuğunda da korona test sonucu pozitif çıkması ile hastanede karantina alındıkları belirtildi. Eşi ve 4 aylık cocugununda pozitif çıkan korona testinin ardından derince araştırma ve eğitim hastanesi Alikahya yerleşkesinde karantinaya alındılar.  Geçtiğimiz günlerde de banka güvenlik görevlisinin coronadan vefat etmesi ve bir hastane personelinden daha çıkan testin pozitif olması ve  korona virüsü teşhisi konulması,  güvenlik sektöründe tedirginliğine neden olacağı belirtiliyor.

Gizli kahramanlar neden görmezden geliniyor ?

Kamu kurum ve kuruluşlarında veyahut özel sektörde çalışan güvenlik görevlileri risk seviyesi sağlık personeline göre daha fazla olduğu görülmektedir. İlk temasa mağdur kalan güvenlik görevlileri, corona virüsüne tedbirsiz yakalanmakta olduğu görülüyor. Genellikle kamu kurum ve kuruluşlarında ve corona virüsünün  yoğun olabilecek bölgelerde (havalimanı, metro, hastaneler) gibi projelerde çalışan güvenlik görevlilerine koruyucu elbise verilmesi gerekmektedir. En son çıkan ve riskli bölgelerde çalışan güvenlik görevlilerinin kurum yönetimi gözetiminde sivil çalışılabilecek hakkında emniyetin öngörüsü yetersiz olduğu görülmektedir.

Hastane güvenlik görevlisi
Hastane güvenlik görevlisi

Bilindiği üzere güvenlik görevlileri bu gibi alanlarda vatandaşların ateş ölçer ile kontrollerini sağlamaktadır. 1 metre şartı ihlal edildiği gibi virüs taşıyabilecek olan kişilerden normal ameliyat maskesi ile korunmaya çalışmaktadırlar. Cogu hastanelerde maskenin bir adet verildiği ve nöbet boyunca o maske ile çalıştıkları iddia ediliyor. Özel güvenlik haber olarak bu gibi durumlara maruz kalan güvenlik görevlilerini sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu