Özel Güvenlik

Hastane güvenlik görevlisi ‘ni bıçak ile yaralayana 12 yıl hapis istemi

Hastane güvenlik görevlisi olarak çalıştığı dönemde korona şüphesiyle getirilen hasta yakını iki özel güvenlik görevlisini bıçak ile  yaraladığını geçtiğimiz dönemlerde ogghaber okurlarımıza sunduğumuz, ögg olarak çalışanlarının yoğun şekilde sitem etmesine neden olan, şüphelilere 12 yıl hapis cezası istemiyle dava açıldığı belirtiliyor.

Geçtiğimiz aylarda İstanbul Maltepe de tedavi amaçlı hastaneye gelen yaşlı bayanın oğlu olarak iddia edilen Murat D. İsimli şüpheli, corona şüphesi olduğundan dolayı hastanın yanına bırakmayan iki güvenlik görevlisi ’ni bıçak ile yaralamıştı. 21 mart 2020 tarihinde gerçekleşen olay sonrası savcılığın başlatmış olduğu soruşturma tamamlandı. Murat D isimli şahısa 3 ayrı suçtan toplam 12 yıl 3 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

İddianamede, Murat D.’nin tartışma sırasında  özel güvenlik görevlisi Minur B.’yi basit tıbbi müdahale ile giderilemeyecek şekilde,  özel güvenlik görevlisi Ferhat K.’yi de basit tıbbi müdahale ile giderilebilecek şekilde bıçakla yaraladığı, ayrıca iki özel güvenlik görevlisini de bıçakla kovaladığı, bu iki özel güvenlik görevlisinin bir odaya saklanması üzerine eylemin teşebbüs aşamasında kaldığı belirtildi.

İddianamenin gönderildiği İstanbul Anadolu 13. Asliye Ceza Mahkemesi, iddianameyi kabul ederek duruşma günü verdi.

Hastane güvenlik görevlisi
Hastane güvenlik görevlisi

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu