Sürekli İşçi Alımı

Hastanede hasta bakıcı ve temizlik hizmetleri personel alımı

Hastanede hasta bakıcı ve temizlik hizmetleri personel alımı yapacağını duyurdu. Son dönemlerde en çok beklenen iş ilanlarından olan hastane işçi alımı ilanları gündemde olmaya devam ediyor. Corona virüs salgını sonrası personel olarak en çok ihtiyaç duyulan alanların başında gelen sağlık bakanlığı ve üniversiteler olduğu bilinmektedir. Sağlık bakanlığı bünyesine işçi alımı yayını beklenirken, Üniversite kadrolu 50 personel alımı yapacağını duyurdu.

Bugün itibari ile resmi gazetede yayınlanan ilana göre Van yüzüncü yıl üniversitesi rektörlüğü personel alım ilanı yayınladı. Daime kadroluda istihdam edilecek personeller Türkiye iş kurumu aracılığı ile hasta bakımı ve temizlik hizmetleri kapsamında toplamda 50 kişi alınacak. Yapılacak olan alım detayları ise;

Hasta bakım personel alım ilanı

Üniversitemizde istihdam edilmek üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/D maddesi, 4857 sayılı İş Kanunu, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri kapsamında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden aşağıda yer alan tabloda belirtildiği şekilde “Sürekli İşçi” alınacaktır.

öğretim kurumlarının Sağlık Hizmetleri alanının Sağlık Bakım Teknisyeni dalından mezun 35 personel, Ortaöğretim kurumlarının hasta ve yaşlı Hizmetleri alanının engelli bakımı, hasta bakımı ve yaşlı bakımı dallarından bölümlerinden mezun 15 personel olmak üzere toplam 50 personel alımı yapılacaktır. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi personel alımı başvuruları İŞKUR üzerinden online şeklinde yapılacak olup, başvurular 22/02/2021 – 26/02/2021 tarihleri arasında yapılmaktadır.

Hastanede hasta bakıcı
Hastanede hasta bakıcı

başvuru şartları

Türkiye İş Kurumu’nda (İŞKUR) ilan edilen işgücü taleplerinde belirtilen son başvuru tarihi itibariyle ilgili dal ya da dallarından mezun olmak.

Son başvuru tarihi itibari ile 18 yaşını doldurmuş olmak, 30 yaşından gün almamış olmak.
Hasta ve yaşlı bakımı işini yapmaya engel olacak sağlık sorunu olmamak.
İlanın yayımlandığı tarih itibari ile en az son bir yıldır Van İl sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak.

İşkur başvuru şartları

Adaylar, Türkiye İş Kurumu’nda (İŞKUR) yayımlanan listede belirtilen meslek kollarına başvuru yapacaklardır.
Başvuru şartlarını taşıyan adaylar 22/02/2021 – 26/02/2021 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet adresinden veya Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir.

Personel görev tanımları

 1. Hasta ya da yaşlının ihtiyaçlarını karşılamak, hastanın gereksinimlerini bilmek, bakım yaptığı yaşlının alışkanlığını not etmek.
  2. Hasta ya da yaşlının günlük kişisel bakımının (tuvalet, banyo, vücut temizliği vs.) yapılmasına yardımcı olmak. Hastaya pozisyon vermek,
  hastanın oda düzenini sağlamak ve oda temizliğini yapmak.
  3. Hastaya kullanılan tüm cihaz ve malzemeler arasından sağlık çalışanlarının uygun gördüklerini ve sedye, tekerlekli sandalye, acil müdahale
  arabası gibi hareketli malzemelerin günlük olarak temizliğini yapmak.
  4. Sağlık çalışanının uygun gördüğü hastanın birimler arası transferini sağlamak.
  5. Görevlendirildiği birimlerin, kliniklerin ve ünitelerinin her türlü temizlik işlemlerini gerçekleştirmek.
  6. Bir üst amirinin verdiği diğer yasal görevleri yerine getirmek.

Hastanede hasta bakıcı  tüm detayları görüntülemek için BURAYA TIKLAYINIZ

Hastanede hasta bakıcı hakkında daha fazla bilgi için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu